Здоров'я

Чим корисна для здоров’я ходьба

Чи займаєтеся ви ходьбою навмисно, щоб набрати заповітні десять тисяч кроків на день, або просто робите щоденну прогулянку з собакою, ходьба завжди буде корисною. Це майже ідеальна фізична вправа. Вона добре для тіла та свідомості, і нею можна займатися без жодного спорядження. Результати регулярної ходьби, за запевненням вчених, можуть варіюватися від зміцнення кісток до втрати зайвої ваги. Дослідники виявляють все більше корисних ефектів простої ходьби. Є безліч причин для того, щоб встати на бігову доріжку або вийти погуляти в парк.

Ходьба допомагає підтримувати нормальну вагу

Як і будь-яка вправа, ходьба спалює калорії. При цьому можна особливо не напружуватися, адже при ходьбі важливі не швидкість або темп, а відстань. Під час проведення дослідження в Гарвардському університеті, яке тривало п’ятнадцять років, вчені з’ясували, що люди, які регулярно здійснювали прогулянку, набирали менше ваги, ніж ті, хто не гуляв. І чим більше вони гуляли, тим менше була набрана ними вага.

Прогулянка допомагає зберігати функції мозку

У Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско вчені вивчали когнітивні функції шести тисяч жінок у віці 65 років і старше. Була вивчена їх фізична активність за кілька років. Було відзначено, що вікові процеси згасання пам’яті слабше виражені у тих жінок, які більше гуляли. У грудні 2018 року в журналі Neurology була опублікована стаття, яка вказує, що літні люди, які ніколи не займалися фізичними вправами і вже мають ознаки згасання когнітивних функцій, можуть істотно поліпшити свій стан і навіть звернути зміни за шість місяців регулярних прогулянок.

Прогулянки допоможуть жити довше

Кілька досліджень продемонстрували взаємозв’язок між прогулянками і тривалістю життя. Дослідження 2018 року виявило, що прогулянки можуть істотно зменшити ризик розвитку хвороб серцево-судинної системи. Інше дослідження того ж року виявило, що прогулянки у швидкому темпі зменшують ризик передчасної смерті на 24 відсотки, а в середньому темпі — на 20 відсотків.

Прогулянки роблять м’язи сильніше, а кістки — міцніше

Завдяки фізичним навантаженням зменшується втрата кісткової маси, ймовірність виникнення тріщин і остеопорозу. Рух приводить в тонус м’язи ніг, а якщо робити при ходьбі енергійні рухи руками, то користь від прогулянки ще більше збільшиться. Під час прогулянки суглоби змащуються, зміцнюються оточуючі і підтримуючі їх м’язи. Дослідження вчених з Гарварду показали, що ходьба служить прекрасним засобом профілактики артриту і поліпшення самопочуття, якщо ця хвороба вже є.

Ходьба покращує настрій

Чим більше людина гуляє, тим більш енергійною вона себе почуває і тим краще її настрій, як стверджує дослідження Каліфорнійського університету. При ходьбі виділяються ендорфіни, тобто гормони, відповідальні за гарний настрій і приємні відчуття в тілі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button