Земля

Дієта білих акул стала сюрпризом для біологів

Австралійські вчені провели перше детальне дослідження харчування білих акул, які проживають біля східного узбережжя континенту, і з’ясували, що істотну частину своєї їжі ці риби добувають з океанського дна.

Elias Levy, CC BY 2.0
«Стереотипна картина плавника акули, який стирчить з води в момент, коли вона веде полювання, ймовірно, не дуже точна», — говорить Річард Грейнджер з Сіднейського університету.
За словами вченого, у ході дослідження вони виявили в шлунках акул різні види риб, які зазвичай мешкають поблизу дна або зариваються в пісок.

Біологи вивчили вміст шлунків близько сорока молодих білих акул, і стверджують, що хоча їх основу харчування складають лосось і інші риби, що живуть в середніх океанічних шарах, значну частину часу акули полюють на великій глибині біля дна.

Акуляча дієта виявилася досить різноманітною — нарівні з лососем ці великі морські хижаки вживають в їжу вугрів, мерлангів, губанів, кефаль, камбалу, плоскоголових риб, а також скатів, включаючи донних шипохвостих і електричних.

«За скатами-орляками вони теж полюють, хоча для акул це досить складно, враховуючи, наскільки швидко скати можуть плавати», — говорить Грейнджер.

Згідно з підрахунками, лосось становить приблизно третину харчування акул, донні риби — майже 20%, і ще 15% — хрящові риби, зокрема, скати, 5% припадає на частку мешканців коралових рифів, таких як, наприклад, сині гропери.

Іншу частину вмісту шлунків автори дослідження, опублікованого в журналі Frontiers in Marine Science, точно ідентифікувати не змогли, але кажуть, що кальмари, каракатиці, великі морські ссавці, а також власні родичі рідко стають здобиччю молодих білих акул. За словами Грейнджера, на дельфінів або інших акул вони практично не полюють поки не досягнуть довжини як мінімум в 2,2 метра.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть