Земля

Продовження роду без чоловіків і життя на екзопланети: як зміниться світ за 80 років

2010-і і 2020-і роки вже давно використовуються в науково-фантастичних фільмах, телешоу і романах як позначення далекого майбутнього. Наприклад, у фільмі «Назад в майбутнє-2» Марті МакФлай і доктор Браун вирушили з 1985 року в 21 жовтня 2015 го. Класичний німий фільм «Метрополіс», випущений в 1927 році, розповідає про життя в 2020-х роках. Ми не тільки живемо в це десятиліття, а й вже вступили в його другий рік. Багато хто з сьогоднішніх підлітків доживуть до того, щоб побачити 2080-е, 2090-е, а, може, і 2100-і роки. Яким тоді буде життя? Що станеться в найближчі 80 років? Buzzfeed опитав провідних футурологів, щоб відповісти на ці питання, а ми вибрали найцікавіше з інтерв’ю.

Космічні подорожі і життя на екзопланети

Всього кілька років тому космічні подорожі були завданням офіційних урядових агентств, а космічні місії ставали все більш рідкісними. Однак інвестиції приватного сектора в розробку багаторазових ракет (що різко знизили вартість космічних польотів) змінили динаміку космічних подорожей до такої міри, що тепер це нова, активно розвивається.

Людина не ступала на Місяць 48 років, але це скоро зміниться. Заплановані місії по відправці людських екіпажів на Місяць і Марс, починаючи з 2024 року.

Що ще більш захоплююче, так це те, що вчені нещодавно виявили воду на сонячних ділянках Місяця. Вони ще не впевнені, чи йде ця вода з-під поверхні Місяця. Можливо, вона утворилася в результаті ударів метеорита. Крім того, вчені знаходили заморожену воду і на Марсі (в основному в полярних регіонах). Футуролог і бізнес-консультант Шара Еванс впевнена: такі відкриття – передумови для створення самодостатніх людських колоній в Сонячній системі.

Продовження роду без чоловіків і життя на екзопланети: як зміниться світ за 80 років
Крім того, астрономи недавно підтвердили існування понад 4 300 екзопланет за межами нашої сонячної системи. До речі, тільки в нашій галактиці, за останніми оцінками, існує не менше 300 млн екзопланет, де може підтримуватися людське життя. Є ще мільярди галактик, в яких, ймовірно, теж є планети, на яких можливе жити.

Еванс впевнена, що до повноцінного проживання в космосі залишилося не так багато часу, і людська цивілізація більше не буде обмежуватися Землею.

Наступні 10-25 років визначать, чи виживе людство

Метт Уорд, автор книги «Донор смерті: антиутопічний науково-фантастичний технотрилер» налаштований не так оптимістично і поділився своїм думками про долю людства в найближчі 10-25 років.

«Людство рухається до дуже цікавих, визначальних для нашого виду років. Ми або вирішимо багато з проблем, від яких страждає суспільство, або будемо спостерігати початок кінця цивілізації ».

Основні тези з інтерв’ю з письменником:

  • Сполучені Штати втратять статус наддержави.
  • Маленькі міста практично зникнуть.
  • Секвенування геному стане недорогим або безкоштовним обстеженням.
  • Паперові гроші будуть заборонені урядами.
  • До повноцінного штучного інтелекту ще 15-20 років розвитку технологій.
  • Мегакорпорації (наприклад, Amazon) почнуть скуповувати національні держави.
  • Відбудеться принаймні один прецедент «випадкового біотероризму».
  • У багатих буде доступ до чорних ринків дитячих клінік.
  • Найціннішим розумним пристроєм стане туалет для контролю здоров’я кишечника.

Продовження роду без участі чоловіків і жінок

Те, як ми народжуємо дітей, більше не потребують участі чоловіків і жінок. Саме ця свобода дасть людям можливість мати ту сім’ю, яку вони хочуть, впевнена Сесілі Соммерс .

«У наступні десятиліття ми побачимо, як біотехнологія стане новим кроком до емансипації», – підкреслює жінка-футуролог.

На рубежі ХХ століття велосипеди дали жінкам можливість подорожувати без супроводу чоловіків. Забезпечуючи справжню соціальну мобільність, велосипеди сприяли активізації виборчого руху і його вищого досягнення: право вибирати для жінки. Як сказала Сьюзен Б. Ентоні: «Велосипед зробив для емансипації жінок більше, ніж що-небудь ще в світі».

Коли були введені протизаплідні таблетки, жінки могли відкласти вагітність і замість цього витратити час на освіту і кар’єру. Десять років по тому прийом жінок в коледжі збільшився на 20%. Сьогодні жінки отримують більше ступенів бакалавра, магістра та доктора, ніж чоловіки.

Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) і редагування генів розвивається і тенденція буде поглиблюватися в наступні десятиліття в міру того, як народження дитини «переміститься зі спальні в пробірку», прогнозує Соммерс.

Продовження роду без чоловіків і життя на екзопланети: як зміниться світ за 80 років

Майбутнє репродукції грунтується на науці, в якій клітини шкіри перетворюються на сперматозоїди і яйцеклітини, а гени можна редагувати. Крім того, вчені ще два роки тому зробили ще один крок на шляху до створення сперми зі стволових клітин в лабораторії.

«Незалежно від того, чи є дитина з клітин вашої шкіри або з клітин когось іншого, ми зможемо виключити спадкові захворювання і додати бажані риси до нашого потомству. Не за горами і повністю синтезовані геноми людини, і штучні матки », – робить висновок футуролог.

Громадський транспорт, дорожній рух та будинки на колесах

Громадський транспорт ХХ століття буде замінений приватним у вигляді одномісних капсул, які будуть їздити по дорогах, впевнений футуролог Бред Темплтон .

На зміну звичайним будинкам на колесах, які дуже популярні в США для подорожі по країні, прийдуть їх безпілотні керовані роботами варіанти, заявив ще один американський футуролог Джойс Джоя. Вони будуть запрограмовані на рух по вибраному маршруту. По дорозі будинку зупинятимуться у найцікавіших історичних природних пам’ятках. Зрозуміло, буде доступ в інтернет, а розважальний модуль буде адаптований до віку та інтересів пасажирів. Будинки на колесах будуть оснащені реплікаторами їжі, тому, якщо людям буде лінь готувати, їм і не доведеться. Роботи займуться налаштуванням всіх систем.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button