Фото

Дивовижні знімки марсіанських долин Марінер (фото+відео)

В 1971-1972 роках космічний апарат «Марінер-9», запущений для проведення наукових досліджень Марса, виявив на Червоній планеті гігантську систему каньйонів. Вона отримала ім’я на честь всієї програми NASA «Mariner», яка символізує тягу людства до далеких подорожей, віддаючи данину першовідкривачам – морякам.

Долини Марінер мають довжину 4500 км – це чверть кола планети, шириною близько 600 км і глибиною до 11 км. в порівнянні з Великим каньйоном вони в 10 разів довше, в 20 разів ширше і в 7 разів глибше. Їх поділяють на кілька регіонів: лабіринт Ночі на заході, каньйони Титона і Іо схід, а за ними – Мелас, Кандор і Офір, Копрат, Ганг, Еос і Капрі. Поступово рельєф стає хаотичним і з’єднується з рівниною Хріса. З півночі до долин примикає каньйон Ювенти.

Вчені NASA показали знімок, раніше зроблений станцією Mars Reconnaissance Orbiter. На ньому можна побачити три різних ландшафти в районі каньйону Ювенти: це рівнини з ерозією, шари на схилах каньйону, а також рівнини з перевернутими каналами: раніше вони були западинами і піднялися над іншою поверхнею.

Геологія Марса – цікава і важлива область астрофізики. Її вивчення дозволяє більше дізнатися про космос, формування Всесвіту і нашої планети.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть