Поради

Для тих, хто планує навчання в IT: надійна архітектура мікрофронтенду

1-t-Vck-SLYoe4-DUwxf-Hx-LKbg

Які існують методи реалізації архітектури мікрофронтенду, що застосовуються в сучасній практиці? Ось два вирішення цього питання:

1. Реалізація мікрофронтенду, як додатка, поділеного на компоненти. Завдяки цьому можна досягти більшої міри деталізації програми. Але через це ускладнюється побудова належної абстракції та зменшується перевага архітектури мікрофронтенду.

2. Мікрофронтенд у вигляді сторінки. Такий підхід передбачає, що додатку відповідає одна сторінка. Завдяки цьому вдається уникнути жорсткої залежності у напрямі “батьки”-“діти”. До цього способу реалізації архітектури мікрофронтенду, що вивчається на Front End курсах онлайн, вдаються розвинені розробники.

Як організувати повідомлення між програмами

Одним із проблемних моментів в архітектурі мікрофронтенду є обмін даними. Інформація має різні формати – компоненти інтерфейсу або підпрограми-процедури. Мікропрограма не повинна бути побудована на кшталт сховища даних. Інформація повинна зберігатись в окремих шарах програми.

Це можна уявити, як взаємодія frontend – backend, де frontend – це додаток, а backend (шар даних) – загальна бібліотека. Елементи інтерфейсу та утиліти також належать тому ж типу, що й бібліотеки, що багаторазово використовуються. Така структура робить можливим повідомлення між додатками завдяки загальним даним згідно матеріалу курсів з Front End.

Є ще кілька способів комунікації між мікропрограмами, про які слід згадати.

Перше: Використання можливостей сховища браузера. Це localStorage, sessionStorage, cockies для зберігання інформації сесії або метаданих користувача, або якісь складні структури indexedDB.

Друге: організація передачі даних між програмами через параметри пакетів маршрутизатора.

1-ai-Vyf6w-DOALRLWJG9b82-LA

Чому саме Angular?

Angular (фреймворк JavaScript) надає просунуту архітектуру, яка відмінно відповідає принципам монорежиму та фундаментальним принципам фронтенду.

Архітектура високого рівня розділена на три складові:

1. Робоче середовище,

2. Проекти.

3. Бібліотеки.

При ініціалізації робочого середовища Angular створюється несуча конструкція програми. Воно включає до свого складу проекти та бібліотеки. У ролі проекту може виступати мікро-додаток, що має індивідуальну точку входу і гнучку і настроювану структуру.

Бібліотеки обмінюються багаторазовими даними між проектами. Це пакети інформації, елементи інтерфейсу та процедури. Модулі Angular – основні будівельні блоки. Вони інкапсулюють функції, набір компонентів чи сторінку. Це найкращий спосіб організувати фронтенд.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button