Поради

Для чого потрібна довідка про відсутність судимості і як її отримати

Оформлення закордонних паспортів та віз, отримання іноземного громадянства, працевлаштування за кордоном і отримання виду на проживання супроводжуються необхідність надання довідки про відсутність судимості.

http://zpassport.com.ua/ є офіційним документів, що видається МВС України. Документ підтверджує відсутність у громадянина на день отримання довідки притягнень до кримінальної відповідальності. Громадянин із такою довідкою підтверджує, що не перебуває в розшуку і не є засудженим.

Довідка може бути видана як українцю, так і іноземному громадянинові, який проживає в Україні.

Видається така довідка, як для громадян України, так і для іноземців, що проживають або проживали на її території.

25-06-15-foto-600x381-1

У серпні 2012 почалася видача довідок про відсутність судимості нового зразка. Діюча зараз довідка іменується, як «Витяг з реєстру». Оформляється документ на звичайному аркуші білого паперу формату А5, не має голограм і захисних символів. Мета використання довідки не вказується. Завдяки цьому видача довідок значно прискорилася і процес подешевшав.

Довідки форми, що використовувалася раніше, залишається дійсною і видається до моменту вичерпання кількості бланків.

При відмові від послуг посередника довідку про відсутність судимості громадянин зобов’язується оформити самостійно. Процедура починається зі звернення в Управління інформаційних технологій (УІТ) УМВС України, розташоване за місцем вашого проживання і подачі заяви.

Запитуваний документ орган МВС зобов’язується видати протягом обумовленого терміну (не більше 30 робочих днів).

Важливо знати
Як виняток розглядається випадок оформлення (поновлення) закордонних паспортів. Громадянин, який звертається до міграційної служби, в обов’язковому порядку перевіряється на предмет заборони на виїзд з країни, викликаний наявністю діючої судимості. Але витребування з громадянина довідки про несудимість є неправомірним, адже служби, які оформляють закордонні паспорти, повинні самостійно подати внутрішньовідомчий запит для переконання в доброчесності громадянина (пп. 10-12 наказу МВС № 1603 від 21.12.2004 р зі змінами та доповненнями «Про затвердження Порядку провадження за заявами про оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини »).

Однак, даний виняток не діє при терміновому оформленні закордонного паспорта. Довідку у такому разі доведеться отримати самостійно, заплативши гроші (безкоштовно довідки видаються лише після закінчення 30 днів).

Що потрібно для отримання довідки про несудимість?

Крім анкети-заяви доведеться надати копії 1 і 2 сторінки українського паспорта, а також всі сторінки з вказаною пропискою і штампами реєстрації. Необхідно перерахувати українською мовою всі наявні у вас раніше прізвища, імена, підкріпити інформацію документами, що підтверджують факт зміни прізвища (імені). Також потрібно вказати точне місце народження, останнє місце вашого проживання і причини отримання довідки (місце її призначення).

Від громадян, що мали судимість, може знадобитися довідка про погашення судимості або рішення суду про зняття такої.

Надання довідки в відомства іноземних держав може вимагати попереднього перекладу на іноземну мову з його нотаріальним посвідченням. Це потрібно для легалізаціі довідки в іноземному консульстві.

Термін дії довідки про несудимість – 30 або 90 днів (залежно від призначення) з моменту видачі.

Інформація громадянам, які мають судимість

Вже було відзначено про самостійне звернення за довідкою про несудимість раніше судимих громадян при оформленні закордонного паспорта. Довідка дозволяє упевнитися у факті занесення інформації про погашення (або знятті) судимості в загальну базу МВС України. Співробітники ГІРФО зобов’язаний вносити ці дані в базу самостійно, але часто буває, що ця вимога ігнорується. Це тягне до відмови від оформлення проїзного документа або забороні на виїзд з країни. Саме через це громадянам рекомендується самостійно звернутися за рішенням суду про зняття судимості і подати його в УІТ УМВС за місцем проживання для передачі в інформаційний центр ДІТ при МВС та внесення в базу даних – формулювання має бути саме таким. Занесення даних про припинення судимості в базу ДІТ УМВС цілком достатньо, щоб оформити закордонний паспорт безперешкодно.

Зберігання документів про наявність судимості в базі ДІТ відбувається ще мінімум 5 років з моменту припинення судимості. Тому до моменту повного завершення судимості запитувана для іноземних відомств довідка буде зберігати дані про факт судимості, дату та статті.

Повне припинення судимості, відповідно до закону України настає лише після закінчення терміну з дня відбуття покарання. Термін встановлений законом України і залежно від ступеня тяжкості злочину становить 2-8 років. Погашення судимості умовно засуджених громадян настає в момент припинення відбування терміну, після чого громадяни також визнаються несудимими.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button