Земля

Дикий дельфін помічений за “розмовою” з морськими свинями

Кайлі – дикий дельфін, який живе у водах Шотландії. Нещодавно фахівці бачили, як тварина “базікала” зі своєю прийомною сім’єю морських свиней “їхньою мовою”!

Кайлі належить до виду Delphinus delphis. Вже 14 років вона живе далеко від своїх «родичів». Тварина провела так багато часу серед морських свиней (Phocoenidae), що стала схожою на них. Вокалізації дельфіна схожі на пронизливі клацання морських свиней. Цікаво, що ці клацання замінили типовий свист, який характерний для дельфінів.

Міжвидове спілкування між Кайлі та її приятелями – морськими свинями стало об’єктом дослідження британських вчених. Фахівці переглянули записи, зроблені в 2016 і 2017 роках за допомогою гідрофона, щоб вивчити акустичну поведінку Кайлі. Вони хотіли порівняти звуки, які вона видавала, плаваючи на самоті, з тими, які вона видавала, спілкуючись з морськими свинями.

Морські свині спілкуються за допомогою вузькосмугових високочастотних клацань (NBHF). Дельфіни ж люблять свистіти, що ніколи не помічалося серед морських свиней.

Переглянувши записи, дослідники зрозуміли, що Кайлі “безумовно ідентифікує себе як морська свиня”. Тварина не тільки не свистіла, як інші дельфіни, але навіть коли вона була одна, вона використовувала звуки, що нагадують клацання NBHF. Крім того, спілкування між Кайлі та морськими свинями мало ритм, що вказує на розмову.

Точно невідомо, чому Кайлі з самого початку була відокремлена від своєї власної сім’ї. Можливо, причиною її ізоляції стали хвороби, травма або несприятливі погодні умови.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button