Земля

Вчені довели, що саме падіння астероїда згубило динозаврів

Нове дослідження британських вчених, на думку його авторів, переконливо доводить, що причиною загибелі стало все-таки падіння на Землю астероїда, а не тривалі виверження вулканів.

K. Kliche

Щоб прийти до такого висновку, вчені об’єднали відразу кілька підходів, на відміну від попередніх досліджень, де, наприклад, використовувалися тільки математичні моделі чи геологічні маркери клімату. Зокрема, вони об’єднали ці методи разом з такими чинниками, як опади й температури, які необхідні для розвитку кожного виду динозаврів.

За словами одного з дослідників Алессандро Кьяренца, астероїд спровокував появу тривалої зими і при цих умовах динозаври не могли вижити. А вплив виверження вулканів не були настільки спустошливими для руйнування глобальної екосистеми.

Вчені склали карту, де вказані умови навколишнього середовища, після виверження вулканів і падіння астероїда. Якщо падіння астероїда, судячи з моделі, запропонованої вченими, не залишило на Землі підходящого місця для проживання динозаврів, то виверження вулканів залишало для рептилій області поряд з екватором. Таким чином, як вважають учені, саме глобальна зима, спровокована падінням величезного астероїда 66 мільйонів років тому, призвела до зникнення динозаврів.

Крім цього, дослідники говорять і про сприятливий вплив вивержень вулканів в довгостроковій перспективі на навколишнє середовище минулого — наприклад, після наслідків падіння астероїда. Оскільки, попри те, що при виверженні в атмосферу виділяються гази і частинки, які блокують сонце, разом з цим у неї надходить і вуглекислий газ. Цей газ, після викликаного виверженням вулканічної зими залишається в атмосфері, викликаючи з часом парниковий ефект, який «розігріває» планету. Тому завдяки цьому явищу, на думку вчених, життя на Землі могло згодом відновитися.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button