Всесвіт

“Джеймс Вебб” зробив найчіткішу фотографію зірки в історії

Дослідники з НАСА зробили найточнішу фотографію зірки за історію вивчення космосу. Вчені впевнені, що дані нового пристрою прискорять вивчення позаземних об’єктів.

Команда, що працює з космічним телескопом “Джеймс Вебб” заявила, що вони отримали “інфрачервоні зображення найвищої роздільної здатності, коли-небудь зроблені з космосу”.

Під час випробувань телескоп сфотографував зірку 2MASS J17554042 + 6551277, також відому як TYC 4212-1079-1. Вона розташована на відстані 2000 світлових років від Сонця.

«Ми повністю вирівняли і сфокусували телескоп на зірці, і його характеристики перевершують всі вимоги. Ми в захваті від того, що це означатиме для науки», — зазначив заступник керівника оптичного елемента телескопа.

НАСА також підтвердила відсутність критичних проблем або блокування на оптичному шляху пристрою. Тестова зйомка показала, що дзеркала можуть збирати світло від віддалених об’єктів і без проблем доставляти його до приладів.

“Більше 20 років тому команда НАСА поставила перед собою мету побудувати найпотужніший телескоп, який коли-небудь був запущений в космос, і придумала зухвалу оптичну конструкцію для досягнення складних наукових цілей», – зазначив Томас Зурбухен, заступник адміністратора директорату наукових місій НАСА.

За словами представників НАСА, протягом наступних шести тижнів команда проведе остаточне коригування телескопа, використовуючи алгоритми для оцінки та розрахунку будь-яких остаточних поправок. Після цього команда витратить два місяці на підготовку інструментів.

Телескоп запустили в грудні 2021 року з європейського космодрому в Куру, Французька Гвіана. Він розроблений для вивчення еволюції нашої Сонячної системи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button