Всесвіт

Американські вчені створили марсіанський бетон

Фахівцям Іллінойського університету (США) вдалося створити формулу будівельного матеріалу, який вже названий неофіційно «марсіанським бетоном». Головне: у ньому присутні речовини, які вже були знайдені на Червоній планеті. А це, як заявляють винахідники, дуже важливо для майбутньої колонізації, на яку американці, мабуть, серйозно націлилися.

10-01-16-foto-600x375-1

Дійсно, при освоєнні нової планети, яка не близько знаходиться від Землі, одним з найважливіших питань стає вантажоперевезення. Основою ж «марсіанського бетону» є сірка, а її на місці достатньо. Американці спочатку розплавили сірку, а потім з цього вилили блоки по будівельним стандартам. Однак при такому методі в сірчаних цеглинах утворилися найдрібніші порожнини, які роблять весь будматеріал тендітним.

Але, додавши в сірку діоксид кремнію і титану, а також оксид заліза, вчені отримали потрібний рецепт будівельного коктейлю. Після цього бетон став відповідати потрібним експлуатаційним характеристикам.

Так що агентство NASA спокійно за перші поселення землян на Марсі. А про те, що цю планету американці мають намір освоювати по-повній, вже ніхто й не сумнівається. В австрійських Альпах торік розпочалися навчання, мета яких – перевірка землян на можливість трудитися в марсіанських умовах. А крім того, був оголошений міжнародний конкурс на кращий план первісного заселення цієї планети. Про квітучі яблуні, до речі, в умовах конкурсу нічого не говориться.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments