Аналітика

Експерт Мирослав Продан: Біографія

Сьогодні Мирослав Продан — один з найвідоміших українських експертів з питань митної та податкової політики. За його плечима понад 15 років досвіду роботи в комерційних і податкових структурах, державних відомствах. У 2016-2018 рр. Продан очолював Державну фіскальну службу і зробив багато для реформування системи.

Народився Продан у Вінницькій області в 1979 році. Першу вищу освіту він отримав, закінчивши Рівненський інститут слов’янознавства. Уже у 2005 році він стартував свою податкову кар’єру в Вінницькій області. У 2008 році Продан отримав ступінь спеціаліста, закінчивши Університет державної служби. Тоді ж він просунувся по кар’єрі й став займати керівні посади у своїй рідній області, а також в Черкаській області та в Міжрегіональному головному управлінні ДФС. У 2016 році Продан отримав спеціальність магістра державного управління, і зайняв місце в.о. заступника Голови Державної фіскальної служби. Його успіхи на цій посаді були настільки значні, що вже в березні 2017 року Продан приступив до виконання обов’язків Голови ДФС.

За час своєї роботи в цій структурі Мирослав Продан зміг вивести українську фіскальну службу на зовсім інший рівень. Зокрема, саме його команда змогла перевести в онлайн всі послуги для фізичних осіб-платників, включаючи митні перевірки та довідки. Також був запущений проект e-Receipt, що полегшив життя підприємцям, які змогли перейти на сучасні гаджети замість традиційних РРО. А влітку 2018 року Продан скористався системою Prozorro, щоб закупити стаціонарні скануючі системи й отримувати повну інформацію про всі вантажі.

Антиконтрабандна діяльність

Вивіз контрабанди завжди був одним з найбільших викликів Державної фіскальної служби. Перебуваючи на посаді, Мирослав Продан доклав усіх зусиль, щоб мінімізувати її й встановити особи відповідальних. Зокрема, у 2018 році було з’ясовано, що найбільше лісу-кругляка вивозить Держлісагентство. Це вдалося зрозуміти завдяки ретельному контролю над експортом, фотографуванню кожної фури йі занесенню даних в центральну базу.

За час перебування на посаді Голови ДФС Мирослав Продан почав процес детінізації, підтверджує динаміка зростання імпорту, встановив єдині стандарти для всіх митниць, розкрив велику кількість корупційних схем.

Персональний сайт Мирослава Продана https://www.miroslav-prodan.com.ua/: Досьє, Біографія, Життя, Новини, Фото


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments