Технології

Фільтр з графена дешево і ефективно виловлює вуглець з повітря

Вчені зі Швейцарії представили новий фільтр з графену, який може швидко і дешево виловлювати вуглекислий газ з атмосфери. Пристрій допоможе знизити наслідки зміни клімату.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Інженери-хіміки з Федеральної політехнічної школи Лозанни розробили графеновий фільтр для уловлювання вуглецю. За їх підрахунками, він ефективніше практично всіх комерційних технологій уловлювання, які є на ринку. При цьому вартість процесу становить всього 30 доларів за тонну діоксиду вуглецю.

Дослідники відзначили, що так вони можуть боротися з головним винуватцем глобального потепління – величезною кількістю вуглекислого газу, що викидається в атмосферу в результаті спалювання викопного палива і виробництва сталі та цементу. Новий процес може вловлювати відходи вуглекислого газу, транспортувати їх в сховище, а потім зберігати їх в такому місці, де вони не можуть потрапити в атмосферу.

Спеціально для цього вчені розробили енергоефективний фільтр вуглекислого газу. Ця мембрана може витягувати вуглекислий газ із суміші, яка потім може бути або збережена, або перетворена в корисні хімічні речовини.

Для цього дослідники представили найтонший у світі фільтр з графену. Але графеновий фільтр не тільки найтонший, він також може відокремлювати вуглекислий газ від суміші газів, які входять до складу промислових викидів, але не шкодять атмосфері Землі. При цьому фільтр може робити це з такою ефективністю і швидкістю, які перевершують більшість сучасних фільтрів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments