Земля

Гравітаційне тяжіння Місяця і Сонця дестабілізує розлом Сан-Андреас

Гравітаційне тяжіння Місяця і Сонця справляє значний вплив на земну кору. Вчені з Геологічної служби США провели дослідження і з’ясували, що під впливом цих приливних сил земна кора прогинається, що призводить до низькочастотних землетрусів на розломі Сан-Андреас.

362a0b8de47dd353698590c23d588905
З давніх часів вчених турбовало питання, чи може гравітаційне тяжіння Сонця і Місяця бути настільки сильним, щоб викликати землетрусу на Землі. І ось тепер, схоже, відповідь на це питання підтверджене науково — так, може. Вчені провели аналіз близько 90 тисяч низькочастотних землетрусів, що сталися вздовж розлому Сан-Андреас з 2008 — 2015 роки для підтвердження даної теорії. Виявилося, що невеликі, але глибоко залягаючі землетруси на розломі Сан-Андреас відбуваються саме під час припливів.

Вчені говорять, що в зв’язку із складним рухом Сонця і Місяця відносно Землі наша планета піддана різним приливним циклам. Це і класичні 12-годинні і 24-годинні припливи, які спостерігаються уздовж берегових ліній, але є й інші, більш тривалі періоди, відомі як «двотижневий цикл припливів і відпливів». Вони відбуваються 2 рази на місяць і при певних умовах викликають землетруси на розломі Сан-Андреас.


Вчені вважають, що низькочастотні землетруси відбуваються в той момент, коли напруга створена припливами, перевищує міцність розлому в конкретній точці і це викликає його ковзання. Гравітаційне тяжіння Сонця і Місяця піднімає і опускає земну кору, розтягує її і стискає і цього досить, щоб викликати підземний поштовх.

Керівник дослідницької групи Ніколас Елст з Геологічної служби США, вважає, що подібна тенденція свідчить про те, що розлом Сан-Андреас дуже слабкий і вразливий для зовнішніх впливів і це тривожний фактор. Вчені сподіватися, що їх нове дослідження допоможе передбачати катастрофічні землетруси з урахуванням нових даних про вплив Сонця і місяця на активність розлому.

Кнопка «Наверх»
Закрыть