Головна / Земля / Грибкове захворювання змій може бути глобальною загрозою, попереджають вчені

Грибкове захворювання змій може бути глобальною загрозою, попереджають вчені

Нові дослідження показують, що потенційно смертельний зміїний грибок, виявлений в декількох видів в США і Європі, може бути глобальним за масштабом.

Дослідження показало, що зміїна грибкова хвороба, викликана грибком Ophidiomyces ophiodiicola, може заражати змій багатьох видів незалежно від їх походження, фізичних характеристик чи місць проживання. Дослідники з Американського музею природної історії попереджають, що в майбутніх обстеженнях хвороби слід припустити, що всі види змій містять цей патоген.

«Це дійсно найгірший сценарій. Наше дослідження припускає, що перші респонденти повинні не просто шукати певні типи змій, у яких є це захворювання, але і у всього співтовариства. Усі змії можуть заразитися або вже інфіковані» — сказав науковий співробітник музею Франк Бурбринк і провідний автор публікації.

Грибкове захворювання було зареєстровано у 23 диких видів у США, а нещодавно грибок також був виявлений у трьох видів, що зазвичай зустрічаються в Європі. Хвороба в першу чергу впливає на шкіру змій, утворюючи пошкодження, які швидко поширюються та можуть покривати більшу частину тіла. Хоча линька може вирішити більшість випадків, змії можуть померти від інфекції.

Прогнозувати потенційний вплив хвороби складно, тому що змій важко знайти для вивчення в дикій природі. Дослідники побудували модель, засновану на фізичних характеристиках відомих інфікованих видів для прогнозування того, які види змій можуть бути сприйнятливі до цієї хвороби. Результати показали, що господарі зміїної грибкової хвороби були обрані випадковим чином. Ґрунтуючись на висновках, автори вважають, що всі 98 груп змій у східній частині США можуть бути сприйнятливими і що епідемія може поширитися по всьому світу.