Різне

Хороший матрац – гарантія здорового сну

Що відбувається з організмом людини під час сну? Навіщо взагалі сон потрібен такому досконалому витвору природи, як людина? Чому міцний та спокійний сон настільки важливий?

Вчені-фізіологи, досліджуючи сон, давно прийшли до висновку: сон важливіший за їжу! І це твердження неможливо спростувати, адже без їжі людина може витримати тижні і навіть більше. Але без сну неможливо витримати навіть кілька діб підряд.

11-02-15-foto-600x450-1

Колись панувало уявлення, що під час сну мозок людини відпочиває. Сьогодні доведено, що це не зовсім так – в окремі періоди сну мозок різко збільшує електричну активність клітин-нейронів, а отже, там відбуваються активні процеси, які і до сьогодні не повністю зрозумілі, навіть при сьогоднішньому рівні медичної техніки.

Міцний та здоровий сон впливає позитивно не тільки на якість життя, але і на його тривалість. В усякому разі, якісний матрац і якісний сон, як мінімум, допоможе вам відчути себе вранці “новою людиною”, а не вставати, ніби “побитою”.

Під час сну серцебиття і кровообіг уповільнюються, адже людина не здійснює активних рухів. Отже, сповільнюється надходження кисню до органів та тканин сплячої людини. Тому дуже важливо, щоб при будь-якій позі сну було забезпечено не тільки притік збагаченого киснем повітря, але й рівномірний тиск на тіло, що забезпечує лише ортопедичний матрас. Тоді кровообіг всіх органів буде оптимальним, і ви, наприклад, позбавитеся відчуття набрякання пальців чи оніміння рук після сну.

Не так давно наші батьки, бабусі, дідусі використовували для сну пухову перину. Іноді перини використовують і зараз. Тому, хто спробував полежати на перині, знайоме відчуття майже невагомості! Проте, перина, на превеликий жаль, має дуже значні недоліки і може бути навіть шкідливою, і замість неї варто купити матрац. Все пояснюється просто: пташиний пух є чудовим кормом для пилових кліщів, які у величезній кількості завжди живуть в перині!

Пилові кліщі та їх послід – надзвичайно сильний алерген, який викликає захворювання легенів, шкіри, очей, зовнішніх органів слуху людини. А продезинфікувати перину неможливо, адже пух є нестійким до підвищеної температурим та миючих замобів – його не можна нормально випрати. Та й прання при звичайній температурі кліщів не знищує – вони залишаються жити, адже пух насичено повітрям і вода туди не проникає. Якщо ви маєте перину – хоч виморожуйте її.

Отже, якщо ви не можете позбавитися від хронічного кашлю, свербіння очей, вух чи шкіри, або навіть інших органів (особливо це стосується жінок) – варто забути про перину і купити матрац.

Вибір матраців сьогодні великий. Не тільки за якістю матеріалів чи виконання, а також і за ціною. Тобто, матрац ортопедичний купити можна, але ж чи підійде він вам особисто? При виборі обов”язково спробуйте на собі, як ви будете почуватися на ньому. Якщо матрац призначено для подружнього ложа – треба полежати на ньому удвох. Адже непристосований до вашого зросту, ваги, темпераменту сну матрац зіпсує життя вам обом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button