Фото

Як буде виглядати карта світу, якщо весь лід розтане (фото)

В цей час глобальний обсяг льоду становить понад 20 мільйонів кубічних кілометрів. За оцінками деяких вчених, щоб він весь розтанув, необхідно більше 5000 років. Якщо людство продовжить спалювати викопне паливо, дуже ймовірно, що в результаті ми отримаємо вільну від льоду планету з середньою температурою 26 °C замість нинішніх 14 °C.

c1999b0c228888ae8385b4ef716445dd

Представлені карти показують наш світ таким, як він виглядає зараз, з однією лише різницею: весь лід на Землі перетворився на воду, що призвело до підвищення рівня моря на 65 метрів і утворення нових берегових ліній у континентів і внутрішніх морів.

Отже, подивимося, яким же може бути світ, в постльодовикову еру.

Північна Америка

Зникне все Атлантичне узбережжя вздовж Флориди і Мексиканської затоки. Пагорби Сан-Франциско в Каліфорнії стануть скупченням островів, а Центральна долина — гігантською затокою. Каліфорнійська затока буде простягатися на північ вище широти Сан-Дієго.

Південна Америка

Басейн Амазонки на півночі і басейн річки Парагвай на півдні стали б атлантичними затоками, стерши з лиця Землі Буенос-Айрес, прибережні райони Уругваю і більшу частину Парагваю. Гірські ділянки вціліли б вздовж узбережжя Карибського моря і в Центральній Америці.

Африка

Порівняно з іншими континентами Африка втратить найменше землі через підвищення рівня моря, але зростання глобальної температури може зробити багато з її територій непридатними для проживання. В Єгипті Олександрію і Каїр затопить Середземне море.

Європа

Від Лондона залишаться лише спогади, як і від Венеції, яку поглине Адріатичне море. Через тисячі років, відповідно до цього катастрофічного сценарію, Нідерланди і велика частина Данії теж підуть під воду. Разом з тим все сильніше будуть розростатися Чорне і Каспійське моря, що живляться середземними водами.

Азія

Землі, на яких зараз проживає 600 мільйонів китайців, будуть затоплені, так само як і Бангладеш з населенням 160 мільйонів чоловік, і велика частина прибережної Індії. У Камбоджі, в дельті річки Меконг, залишаться лише Кардамонові гори у вигляді острова на мілині.

Австралія

В основному пустельний континент отримав би нове внутрішнє море — але втратив би більшу частину вузької прибережної смуги, де в даний час проживає чотири п’ятих населення.

Антарктика

Крижаний покрив Східної Антарктики настільки великий (на нього припадає чотири п’ятих усього льоду на Землі), що може здатися стійким. Він пережив колишні теплі періоди, залишившись неушкодженим. Але останнім часом через глобальне потепління його потовщення зовсім незначне. Хоча чим тепліша атмосфера, тим більше вона містить водяної пари, яка падає на регіон у вигляді снігу. Але навіть це «крижане чудовисько» навряд чи витримає повернення клімату епохи еоцену.

Як і крижаний покрив Гренландії, Західна Антарктика була, очевидно, набагато менша в більш ранні періоди потепління. Ці регіони уразливі, так як більша частина їх територій являє собою скельну породу, розташовану нижче рівня моря. При потеплінні океану льодовиковий покрив розтає знизу, що сприяє його руйнування. З 1992 року він убуває в середньому на 65 мільйонів тонн льоду в рік.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button