Головна / Фото / Незвичайні хмари над Тихим океаном

Незвичайні хмари над Тихим океаном

У серпні цього року довгі вузькі білі смуги виділялися на тлі хмар, що покривають більшу частину північній акваторії Тихого океану. Це сліди кораблів — своєрідна форма хмар, які утворюються, коли водяна пара конденсується навколо мікрочастинок вихлопних газів від судів. Зазвичай вони утворюються у районах, де присутні низькі шаруваті і купчасті хмари. Такі мікрочастинки складаються з водорозчинних елементів, тому вони можуть з’єднуватися з парою, формуючи хмари, які можна побачити з космосу.

Хмари, сформовані в результаті вихлопних газів кораблів, містять більше крапель, а самі краплі в них меншого розміру, ніж у незабруднених хмарах. В результаті світло, потрапляючи в них, розсіюється у багатьох напрямках, роблячи їх особливо яскравими і густими.

Інструмент MODIS на супутнику Aqua зробив цей знімок в природних кольорах 26 серпня — сліди кораблів простягаються на північ. Хмари перебували приблизно у 1000 кілометрів на захід від кордону між Каліфорнією і Орегоном. Схожі екологічні умови також спровокували формування слідів кораблів в цій частині Тихого океану 27 і 28 серпня. Аналіз результатів річних спостережень за допомогою інструменту AATSR на супутнику ЄКА Enivisat показує, що дуже низькі хмари найчастіше присутні біля західного узбережжя Північної та Південної Америки.

Велика кількість кораблів, які перетинають північну частину Тихого океану, в поєднанні з низькими хмарами призводить до того, що сліди кораблів в цій частині земної кулі більш поширені, ніж де-небудь ще. За даними дослідження, приблизно дві третини слідів кораблів формуються в Тихому океані. Також їх спостерігають у Північній Атлантиці, біля західного узбережжя Південної Африки і біля західного узбережжя Південної Америки. Дослідницька група виявила явні ознаки сезонності у формуванні цих хмар: найчастіше вони спостерігаються в травні, червні та липні, і лише зрідка присутні в грудні, січні і лютому. Рух суден більш або менш постійно протягом усього року, тому цикл в основному зумовлений сезонними змінами, які впливають на формування низьких хмар.

 
comments powered by HyperComments