Поради

Як відучити кота мітити територію в квартирі?

Заводячи крихітного милого кошеня, мало хто з нас відразу замислювався над майбутніми проблемами. Та якщо не вжити заходів з самого початку і не запобігти, їх потім буде набагато більше. Дорослі коти рідко змінюють звички, а вже з природним покликом їм взагалі справлятися вкрай важко.

11-06-15-foto-500x423-1

Всі коти мітять в квартирі?

Статеве дозрівання котів супроводжується потребою мітити територію – всі кутки, меблі, одяг і взуття стає мішенню для тих створінь. Цього схильні часом не тільки представники чоловічої частини, але навіть кішечки.

Звичайно, інтенсивність цього процесу у всіх котів різна, деякі обмежуються мітками на вулиці, і вдома дотримуються табу в цьому відношенні. А якщо у вас в квартирі кілька котів, то перевага буде у старшого, і молодші навряд чи дозволять собі претендувати на територію і паралельно мітити ваш будинок.

[ads2] Тим не менше, потрібно розуміти, що мітки – це не просте спорожнення сечового міхура, і простим тиканням носом і покараннями вам не відвадити вашого вихованця від цього процесу. Від цього він лише ще сильніше захоче довести вам, що саме він є господарем хати і це проявиться в ще більшій кількості «зазначених» поверхонь.

Якщо мітить кіт-підліток

З раннього віку, приблизно в 6-7 місяців, кошенят починається статеве дозрівання. Радикальним заходом для запобігання міток території є кастрація. У більш пізньому віці це вже не матиме ефекту і буде абсолютно марною процедурою.

Що робити, якщо молодий кіт тільки почав мітити і ви не хочете піддавати свого вихованця цій неприємній і болючій операції: потрібно з самого початку привчати його до охайності, паралельно обмежуючи йому доступ до улюблених кутів і обробляючи позначені місця спеціальними аерозолями. Але тут потрібно розуміти, що на більш дорослого кота такі маніпуляції вже не діють. Для них є свої методи.

Якщо дорослий кіт мітить

Справжньою проблемою стає вирішення питання, як відучити кота мітити територію в квартирі і вхідні двері? Якщо кіт вже дорослий, а раніше ви не приймали ніяких заходів, то вам доведеться багато працювати з цим. Вам потрібно завоювати авторитет, показавши хто в домі господар. Для цього спочатку візьміть кота за холку і підніміть вгору. Шипіть на нього так, як це роблять коти під час бійок між собою – агресивно і грізно. Несильно грюкніть кота по морді рукою, як це роблять тварини під час суперництва. Продовжуйте грізно шипіти і дивитися в очі шкоднику.

Ця принижуюча процедура повинна тривати до тих пір, поки винуватець не почне просити пощади, відвівши погляд від господаря і видаючи жалібний писк. Тільки тепер можна відпустити його. Якщо кіт з піджатим хвостом пішов у дальній кут – перемога ваша.

Після цього позначте територію свої запахом – вимийте котячі мітки і обробіть їх своїм індивідуальним ароматом. Це може бути дезодорант, парфуми, брудні шкарпетки. Повторювати таку процедуру потрібно до повного усвідомлення котом могутності свого господаря. Примітно те, що кіт не буде мстити вам, а побачить у вас ватажка і стане поважати, що проявиться не тільки у відсутності позначок у будинку, але і зразковій поведінці в інших питаннях.

Чому коти мітять територію?

Причиною такої поведінки кота може бути не тільки статеве дозрівання, вимога кішки або бажання показати свою перевагу в будинку. Іноді причини можуть бути абсолютно абстрактними і несподіваними.

Наприклад, йому не вистачає вашої уваги, він відчуває нудьгу і свою непотрібність. Спочатку коти голосно закликають вас або ненав’язливо пропонують гру. Деякі тихо сумують і страждають від самотності.
Але якщо ви сигнал не вловили, вони переходять до рішучих дій.

Кіт може мітити територію і через нездужання. Відчуваючи біль і не маючи можливості розповісти про це господареві, коти привертають до себе увагу таким способом.

Ще одна причина – страх. Якщо вихованець переляканий, він втрачає впевненість у собі, а міченна територія повертає йому спокій. Так що вам потрібно знайти причину страху і усунути її.

Ревнощі – теж привід для різкого початку мічення території. Банальний приїзд родичів або поповнення в сім’ї може призвести до того, що раніше охайний вихованець раптом почне бруднити кути.

Натхнення: womanadvice.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button