Поради

Піротехніка: види і відмінності

Наближається Новий рік – особливо улюблене всіма свято. Хочеться зустріти його яскраво, весело, грандіозно. Стало вже традицією супроводжувати новорічну казку залпами салютів, вогнями феєрверків, вибухами хлопавок. Любителі вогненних шоу заздалегідь запасаються піротехнічною продукцією, щоб новорічна ніч запам’яталася. Але не варто забувати, що такі вироби вогненебезпечні і вимагають підвищеної уваги при поводженні з ними.

16-12-14-foto-600x450-1

Для створення світлових, звукових, димових та інших сценічних ефектів призначена піротехніка побутового призначення. За ступенем потенційної небезпеки вона поділяється на п’ять класів.

  1. Перший, найбезпечніший – бенгальські вогні, хлопавки, холодні феєрверки для приміщень.
  2. Другий – наземні і літаючі феєрверки, петарди і фонтани.
  3. Третя категорія – ракети, римські свічки, батареї салютів, одиночні салюти.
  4. Четверта група – професійні салюти.
  5. П’ята група – інші піротехнічні вироби.

У чому відмінність?

[ads2] Піротехніка першого і другого класу не містить вибухових речовин. Бенгальські вогні, петарди і фонтани не містять навіть пороху. Світлові ефекти забезпечують склади типу фотосуміші. Петарди бувають терткові і ґнотові. Моделі другого типу більш ефективні.
У ракетах, римських свічках і салютах порох присутній. Видовище завдяки цьому більш вражаюче: заряди розпускаються в небі мерехтливими сферами і осипаються вогняними зірками. Ракети здатні звивалися вгору на 50-70 м, залишаючи за собою яскравий слід і розриваючись світловим букетом.

Одиночні салюти продаються з зарядом і без нього. Незаряджений виріб являє собою комплект з картонної коробки і декількох зарядів – фестивальних куль.

Римські свічки містять, як правило, від 5 до 8 зарядів, які вистрілюють через однакові проміжки часу і розпускаються в небі красивими “хризантемами” і “трояндочками”.

Феєрверки не вибухають, але створюють справжні світлові вистави: бризкають фонтанами, пролітають кометами з яскравими хвостами, скеровані в небо свистячими змійками. Поставляються також комбіновані піротехнічні вироби, що поєднують в собі салют і феєрверк.

Купувати піротехнічні вироби потрібно виключно в спеціалізованих магазинах. Там продукція завжди сертифікована, їй забезпечено належне зберігання в сухому і темному місці, дотриманий необхідний рівень пожежної безпеки. Ніколи не купуйте піротехніку з лотків, у кіосках чи в ларьках. Знайте, що подібна торгівля заборонена.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button