Земля

Японські вчені пробурили дно океану поряд з Фукусімою на глибині 8 000 метрів

Японські дослідники встановили світовий рекорд по найглибшому бурінню океанського дна. Свердловина знаходиться в Тихому океані, поруч з епіцентром катастрофічного землетрусу Тохоку, який трапився в 2011 році. Про це пише Gizmodo.

Вчені на борту дослідницького судна Kaimei 14 травня встановили відразу два рекорди.

Бурова установка змогла опуститися на глибину 8 023 метри зі швидкістю 1,1 м / с. На буріння було потрібно дві години 40 хвилин. За словами Міхаеля Штрассера, професора геології осадових порід в Університеті Інсбрука, свердловина стала «найглибшим пробуреним і відпрацьованим водним об’єктом в науковій історії морського буріння».

Попередній рекорд був встановлений майже 50 років тому в Маріанській западині, коли бригада бурового судна Glomar Challenger взяла зразки на глибинах, що досягають 7 034 метри і 7 029 метрів.

В ході цієї експедиції бурова установка викопала і витягла зразок керна довжиною 37,75 метра, «встановивши новий науковий рекорд глибини буріння найглибшого зразка на рівні моря» на рівні 8 060 метрів, пише Штрассер. Найглибший попередній зразок нижче рівня моря був узятий на висоті 7 734 метри нижче рівня моря.

Дослідники з експедиції сподіваються отримати нове уявлення про історію землетрусів в регіоні. Як повідомляє BBC, буровий майданчик, позначена M0081, розташований недалеко від епіцентру землетрусу Тохоку. Підводний мегаземлетрус силою 9,1 бала викликав цунамі, яке, в свою чергу, спровокувало ядерну катастрофу на Фукусімі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button