Фото

Ісландію вдалося зняти без хмар

Унікальний знімок зробив космічний супутник місії Copernicus Sentinel-3

«Європейське космічне агентство» (ESA) представило унікальний знімок Ісландії, зроблений з космічної орбіти. На фотографії острівна держава, розташована на заході Північної Європи в північній частині Атлантичного океану, відображена без хмар над ним.

Знімок, зроблений супутником місії Copernicus Sentinel-3 14 серпня 2020 року, дозволяє розглянути всю територію острова. Велика біла область, видима на острові, являє собою національний парк, що оточує льодовик Ватнайекюдль. При площі близько 8400 кв. км із середньою товщиною льоду понад 900 м, Ватнайекюдль вважається не тільки найбільшим льодовиком в Ісландії, але і найбільшим льодовиком в Європі.

Біла кругла пляма в центрі країни – це Хофсьyoкюдль, третій за величиною льодовик країни і найбільший діючий вулкан. Витягнута біла область на захід від Гофсйокутль – це Лангьyoкюдль, друга за величиною крижана шапка Ісландії.

Рейк’явік, столиця і найбільше місто Ісландії, розташований на півострові Селтьярнарнес, що на південному заході Ісландії. У верхньому лівому кутку зображення можна побачити кілька вихорів морського льоду біля узбережжя Гренландії.

Відсутність хмар дозволяє розглянути зі супутникового знімка не тільки льодовики, якими славиться Ісландія, але і ділянки країни, покриті зеленню. Рослинність добре виділяється на тлі льодів і оточуючих острів темно-синіх вод Атлантичного океану і Північного Льодовитого океану, які омивають Ісландію. В ESA назвали зроблену фотографію рідкісною і унікальною можливістю побачити разом цілу державу без будь-яких хмар на його поверхнею.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button