Фото

Дронам вдалося зняти смертельний напад акули на горбатого кита

Ученим вдалося зняти дивовижні і водночас страхітливі кадри того, як біла акула атакувала величезного горбатого кита і змогла вбити його.

Відео, зняте дроном біля берегів Південної Африки, показує сутичку між акулою довжиною 4 метри і кита, який був близько 10 метрів довжиною. Біологи відзначають, що кит був хворий, можливо це вплинуло на результат битви. Райан Джонсон, який спостерігав цю подія, каже, що сутичка тривала близько 50 хвилин, перш ніж кит помер.

Вчені відзначають, що акула мала певну тактику. Тварина спочатку пошкодило вену (або навіть артерію) кита в найбільш уразливому місці, а потім потягнула під воду і втопила. Акула на ім’я Хелен, яка завдала такі смертельні удари, спостерігається біологами з 2013 року. Єдине, що відомо про її жертви, це те, що кит явно був хворий. Вчені відзначають, що у тварини була плямиста шкіра, а також він відокремився від групи родичів — обидва ці факти говорять, що кит відчував себе погано.

Тактика акули в три етапи: пошкодити вену, почекати, потягти кита під воду
«Хелен виглядала дуже поінформованою про те, що вона робить, що змусило мене замислитися над тим, чи була вона досвідченим китобоєм, чи діяла інстинктивно або просто розумно, виявивши, що її здобич слабка», — прокоментував ситуацію морський біолог Райан Джонсон.

Це перший випадок, коли вченим вдалося зафіксувати на камеру, як дорослий горбатий кит був убитий білою акулою. У 2015 році дитинча цього ж виду потрапило у засідку групи з 20 акул.

Експерти кажуть, що різниця в розмірах між дорослими китами і акулами часто є стримуючим фактором, щоб не дати тваринам почати атаку. Однак, як показала недавня подія, бувають і виняткові випадки.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»