Відео

Істинний масштаб ядерних вибухів: відео

Всі ми знаємо, як небезпечна ядерна зброя, але мало хто уявляє собі істинні масштаби її руйнівної сили. Бомби, які у нас є сьогодні, настільки потужні, що вибух бомби «Малюк», скинутої на Хіросіму, можна використовувати в якості одиниці вимірювання.

Найпотужнішим вибуховим пристроєм в історії людства була і залишається «Цар-бомба» з потужністю 50 мегатонн або приблизно 3333 Хіросім. Випробування бомби відбулися 30 жовтня 1961 року полігоні архіпелагу Нова Земля. Через 2 години після вильоту бомбардувальника Ту-95В «Цар-бомба» була скинута з висоти 10500 метрів на парашутній системі за умовною ціллю в межах ядерного полігону «Сухий Ніс».

Підрив бомби був здійснений барометричним способом 11:33 через 188 секунд після скидання на висоті 4200 метрів над рівнем моря. Літак-носій встиг відлетіти на відстань 39 кілометрів, а літак-лабораторія – на 53,5 кілометра. Літак-носій був кинутий ударною хвилею в пікірування і втратив 800 метрів висоти до відновлення управління. У літаку-лабораторії дія ударної хвилі від вибуху відчувалося у вигляді легкого струшування, без впливу на режим польоту. За свідченням очевидців, ударною хвилею вибило скла в деяких будинках в Норвегії та Фінляндії.

Потужність вибуху «Цар-бомби» перевищила розрахункову і склала від 57 до 58,6 мегатонни у тротиловому еквіваленті. Пізніше газета «Правда» написала, що бомба під кодовою назвою АН602 є вже вчорашнім днем ??ядерної зброї і радянські вчені розробили бомбу ще більшої потужності.

Міфічна 100-мегатонн бомба, якщо і була створена, то, на щастя, ніколи не випробовувалася. Навіть найпоширеніша американська термоядерна авіабомба B83 потужністю до 1,2 мегатонни утворює при вибуху гриб більше, ніж висота польоту пасажирських авіалайнерів! Істинний масштаб руйнівною сили ядерної зброї наочно показує відео:

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button