Земля

Ламінарія, личинки і мікопротеїн: продукти майбутнього допоможуть в боротьбі з недоїданням

Дослідники з Кембриджського університету розповіли, які радикальні зміни в продовольчій системі необхідні для захисту наших продовольчих запасів і боротьби з недоїданням.

Дослідники вважають, що глобальне недоїдання може бути викорінено за допомогою сільськогосподарських продуктів, наприклад, спіруліни, хлорели, личинок комах, таких як домашня муха, а також мікопротеїну, інакше кажучи, білка з грибів. Ці продукти вже викликали інтерес як поживні та більш стійкі альтернативи традиційним рослинним і тваринним продуктам.

Виробництво цих продуктів майбутнього може змінити спосіб функціонування продовольчих систем. Їх можна вирощувати масштабно або модульно: такий варіант підходить як для міських умов, так і для ізольованих співтовариств, наприклад, на віддалених островах. Виробляти такі продукти можна на місцевому рівні, це знижує залежність від глобальних ланцюжків постачань.

У своїй роботі дослідники проаналізували близько 500 наукових робіт про різні системи виробництва майбутніх продуктів харчування. Найбільш перспективними назвали фотобіореактори мікроводоростей, це пристрої, що використовують джерело світла для вирощування мікроорганізмів, а також теплиці для розведення комах. Вони знижують вплив навколишнього середовища, оскільки утворюють закриту екосистему.

У доповіді автори стверджують, що небезпечно покладатися на продукти харчування, вироблені з допомогою традиційних систем сільського господарства, тому, що вони схильні до ризику серйозних збоїв через різні фактори, що знаходяться поза контролем людини. Пандемія COVID-19 показала цю уразливість: введені урядом обмеження на поїздки порушили виробництво продовольства і ланцюжки поставок по всьому світу.

Досягнення в області технологій відкривають нам можливості створити альтернативні системи постачання продовольством, які більш стійкі до ризику і можуть ефективно забезпечувати харчування мільярди людей.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button