Всесвіт

Холодніше, ніж на Плутоні: на Місяці підтверджено існування аномально холодних областей

Нове дослідження Інституту планетології та Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі підтверджує, що в Південній полярній області Місяця є області, де може існувати заморожений вуглекислий газ, що вселяє надію на наявність значних ресурсів для підтримки майбутніх місячних місій.

Неймовірно холодні кратери на місячних полюсах можуть служити джерелами найцінніших ресурсів — водного і вуглекислого льоду.

Враховуючи, що на місяць заплановано цілий ряд державних і приватних місій з екіпажем і роботами, принаймні, на наступне десятиліття, пошук місячних ресурсів для підтримки експедицій і аванпостів став пріоритет вчених.

Однією з хороших новин в останні роки стало підтвердження наявності водяного льоду в постійно затінених кратерах навколо Південного полюса Місяця, але залишається питання, наскільки холодні ці кратери? Якщо температура ніколи не перевищує -163 °C, то там справді може бути присутнім водяний лід, але якщо максимальна температура -223 °C, тоді в них можна буде виявити й твердий вуглекислий газ без небезпеки його сублімації в вакуумі.

Протягом десятиліть це залишалося відкритим питанням, але в новому дослідженні використовувалися дані про температуру поверхні за 11 років, зібрані радіометром Diviner на борту місячного розвідувального орбітального апарату НАСА (LRO), в поєднанні з розрахунками зміни місячних місяців і сезонів, що дозволило винести остаточний вердикт.

 

Карта можливого залягання пластів вуглекислого льоду AGU / Geophysical Research Letters

Згідно з результатами, 204 км2 полярні області не просто залишаються дуже холодними цілий рік — температура в них нижче, ніж у найхолодніших областях на Плутоні. У цих районах навіть влітку за місячним календарем температура ніколи не підіймається вище -213 ° C. Найбільша область “місячної мерзлоти” знаходиться в кратері Амундсена, який займає 82 км2.

Команда підкреслює, що самі по собі наднизькі температури не є свідченням присутності вуглекислого газу, але відкривають шлях для подальших досліджень. Якщо газ буде знайдений, це дасть майбутнім місіям ресурс для виробництва сталі, ракетного палива та біоматеріалів для підтримки людських поселень.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button