Всесвіт

Китай планує створити власну орбітальну станцію

У квітні космічна програма Китаю запланувала новий запуск ракети. Це перший етап до підготовки формування нової китайської космічної станції на орбіті.

Інформаційне агентство Сіньхуа повідомляє, що при запуску китайська ракета Чанчжен-5В буде транспортувати в космос тестову версію нового китайського космічного корабля з місткістю до 6 осіб. До цього китайські космічні кораблі могли похвалитися місткістю до 3 осіб.

Квітнева місія не охоплює транспортування людей або частин майбутньої орбітальної станції. Але в повідомленні агентства йдеться, що це перший етап підготовки до нового проєкту.

У повідомленні Сіньхуа сказано:

«Чанчжен-5В – це модифікована версія важкої китайської ракети Чанчжен-5, яка почала літати в 2016 році. Нову ракету розробляють для доставки людей і польотів до майбутньої китайської орбітальної станції».

Китай планує завершити формування нової станції до 2023 році, витративши більше 10 місій на доставку і збір деталей в космосі. За формою станція буде нагадувати букву «Т» з центральним модулем Тяньхе і однієї лабораторної капсули по обидві сторони від неї.

Станція буде охоплювати в параметрах 160 м3 на три модулі. Це трохи більше 1/3 простору МКС (388 м3). Воду на новій станції планують не доставляти із Землі, а добувати з водяної пари, що видихається космонавтами, а також з очищеної сечі. Буде потрібно встановити обладнання для створення додаткового кисню.

У новій станції виділять місце для проведення наукових експериментів (від астрономії до науки про життя). Планується запустити оптичний телескоп на капсулі, який буде літати по тій же орбіті.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button