Поради

Коли і навіщо потрібно звертатися до дитячого невролога?

Нервова система людини здійснює контроль за всіма процесами, що відбуваються в організмі. Вона відповідальна за зір, слух, в її віданні перебувають мислення, мова, пам’ять і здатність приймати рішення. Будь-які порушення в її роботі нерідко тягнуть за собою важкі захворювання. Як мінімум це затримка психомоторного і мовного розвитку, порушення формування навичок письма, рахунку, читання, емоційна нестійкість.

14-01-16-foto-600x407-1

Патології нервової системи можуть призвести також до гіперактивності, синдрому дефіциту уваги. У таких дітей часто зустрічаються неврози, нервові тики, неадекватна поведінка. За статистикою 50% дитячої інвалідності пов’язані із захворюваннями нервової системи. Тому ставитися до них треба дуже серйозно, щоб виявляти на ранній стадії, коли можна ще щось поправити. Якщо їх запустити, порушення в м’язах, головні болі, болі в суглобах і ще ряд захворювань перейдуть у розряд хронічних, і будуть переслідувати людину все життя.

Графік обов’язкового відвідування невролога

Щоб всебічно оцінити темпи розвитку малюка, батьки повинні відвідати дитячого невролога в 1 місяць, в 3 місяці, в 6 місяців і в 1 рік. Крім того, консультації у лікаря http://doctorbersenev.org/ru/interesting/konsultatsiya-detskogo-nevrologa в цей період потрібні для вирішення питання про початок і графіку щеплень. З року до трьох років дитини треба приводити на огляд раз на півроку. До 6 років слід показуватися невролога хоча б раз на рік. Це за умови, що в цілому у дитини все добре.

Огляд лікарем зазвичай проводиться за планом: загальний стан (самопочуття, сон, апетит), оцінка нервовій збудливості, рухової активності та емоцій немовляти. Далі перевірка зору, слуху, дотику, вивчення рефлексів і м’язового тонусу. Лікар звертає увагу і на психоемоційний стан мами дитини – часто проблеми зі здоров’ям малюка виникають через занадто неспокійних батьків.

Підстави для позапланового візиту

Можна і потрібно звернутися до лікаря, якщо дитина легко і швидко збуджується і важко заспокоюється, погано спить, погано їсть, погано набирає вагу, рясно відригує, відчуває судоми, взагалі часто і сильно плаче без видимих ??причин. Тремтіння кінцівок і підборіддя у малюка в період новонародженості та раннього віку також може бути ознакою проблем з нервовою системою. Іноді, правда, подібні явища характерні і для абсолютно здорових діток. Тому це питання має вирішувати тільки фахівець.

Батькам слід пам’ятати, що перші три роки життя дитини є найважливішими в успішному формуванні нервової системи дитини. У цей час активно розвиваються структури головного мозку, закладаються основи великої і дрібної моторики, удосконалюються психоневрологічні функції. Не варто займати пасивну вичікувальну позицію, якщо неврологічні відхилення у дитини виявлені – в цьому випадку можна втратити дорогоцінний час сенситивного (особливо чутливого) віку, коли багато що можна виправити.

Криза трьох років

Наступний «критичний» період, в який дитині потрібна консультація невролога, – це вік 3 роки. До цього моменту у багатьох дітей виникають різні невротичні стани – з’являються страхи, нав’язливі мимовільні рухи (зітхання, моргання очима, покашлювання, без простудного захворювання), порушення сну, головні болі. Багато з цих проблем є наслідком неправильного спілкування з дитиною батьків, і невролог може допомогти це виявити.

Готуємося до школи

У 4-5 років частими причинами звернення до невролога стають енурез, порушення мовного розвитку та координації. Вкрай важливо усунути їх до того моменту, як дитина піде в школу. Адже в шкільному періоді його «чекають» інші невротичні розлади, пов’язані в першу чергу із збільшеними навантаженнями. Якщо знехтувати радами дитячого невролога, то у дитини можуть виникнути труднощі з засвоєнням необхідного обсягу інформації. І справа не в тому, що дитина дурна, а просто у дітей з неврологічними проблемами швидко виснажується увага, вони не встигають за загальним темпом роботи в класі, через що іноді стають агресивними, запальними, погано сплять. Такі діти вимагають вже педагогічної корекції, а іноді корекції дитячого психолога. Тому вчасно розпочате лікування може дозволити дитині уникнути травмуючих ситуацій в шкільному колективі, які часто призводять до зміни школи чи надомного навчання.

Уважне ставлення до розвитку дитини, її скаргам, поводженню, сну, особливостям мови і своєчасне відвідування дитячого невролога дадуть можливість максимально ефективно виявити і вирішити проблеми, що виникають на життєвому шляху маленької людини.

Нервова система дитини дуже пластична, тому вчасно проведене лікування завжди дає хороші результати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button