Всесвіт

Колонія на Церері: представлений проєкт населеної бази

За даними фінських вчених, карликова планета Церера стане непоганою основою для створення першої космічної колонії. Вона розташована між Марсом і Юпітером. На ній є вода, вуглеводні, залізо і азот – все це можна використовувати під час будівництва бази.

Ілюстрація Церери, заснована на спостереженнях космічного корабля Dawn. Фото: NASA

Сама база, згідно з проєктом, буде складатися з декількох супутників, об’єднаних між собою магнітними тросами. Вони будуть розташовані на орбіті карликової планети. Якщо спробувати уявити конструкцію цілком, то вийде масивний дископодібний мегасупутник.

Штучна гравітація, приблизно рівна земній, може бути досягнута шляхом обертання масивної конструкції навколо Церери. Вчені вирахували, що таке середовище проживання зробить повний оборот навколо карликової планети всього за 66 секунд.

Щоб потрапити з одного супутника на інший, можна буде скористатися транспортною системою – поїзди-капсули будуть працювати завдяки магнітних сил. А набір масивних циліндричних дзеркал вбереже мешканців колонії від космічної радіації і падіння метеоритів середнього масштабу.

Щільність населення для комфортного існування на базі складає близько 500 осіб на квадратний кілометр. Передбачається, що там люди будуть вирощувати дерева та інші рослини. Для цього на супутники спеціально завезуть шар грунту товщиною 1,5 метра.

Звичайно, поки подібне поселення – це лише проєкт, але не виключено, що в майбутньому він стане початковою сходинкою до освоєння багатьох областей Сонячної системи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button