Всесвіт

Неймовірна фотографія сонячної плями розміром з нашу планету (фото)

Сонячний телескоп Деніела К. Іноуе (або просто Inouye) вперше розпочав наукову роботу в середу, 23 лютого 2022 року. Це найбільший сонячний телескоп у світі, і його спостереження за сонячною короною з високою роздільною здатністю, як сподіваються вчені, значно просунуть наше розуміння поведінки та особливостей рідної зірки.

Крім інших переваг, новий телескоп дозволяє побачити крупним планом одну з найбільш захоплюючих речей, яка відбувається з нашим Сонцем: сонячні плями.

На зображенні вище, опублікованому в Твіттері, сонячну пляму видно в найдрібніших деталях. Темна область, відома як “тінь” плями, приблизно дорівнює діаметру Землі. Знімок був зроблений, коли сонячний зонд Parker наближався до Сонця для обльоту 25 лютого.

Спостереження Іноуе можна об’єднати з даними, отриманими Паркером, для отримання більш повного спектру даних про сонячні явища. Так, на іншому знімку, зробленому Іноуе в травні минулого року, видно цілий комплекс сонячних плям — бездонні порожнечі, зяючі прямо в об’єктив камери.

NSO/AURA/NSF Телескоп Inouye може відображати об’єкти розміром всього 20 кілометрів – це безпрецедентний рівень деталізації

Наукові операції з телескопом розпочнуться з 12-місячного етапу введення в експлуатацію, який може включати в себе деякі проблеми, які необхідно вирішити, оскільки телескоп тестується і калібрується безпосередньо в процесі роботи.

Однак зараз гарний час для запуску сонячного телескопа. Inouye призначений для вимірювання сонячних явищ, таких як сонячні плями, сонячні спалахи і викиди корональної маси, а також складного сонячного магнітного поля. При цьому, в цей час Сонце проявляє все більше активності. В останні кілька місяців в період наближення до сонячного максимуму – найбільш активного періоду в 11-річному циклі Сонця – спостерігалися зміни сонячних плям. Цей цикл заснований на магнітному полі Сонця, яке перевертається кожні 11 років, при цьому його північний і південний магнітні полюси міняються місцями.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button