Земля

Команда BBC зняла величезну групу китів в Антарктиці (відео+фото)

Команда BBC зняла за допомогою дрона групу південних фінвалів – величезних тварин, які по довжині поступаються тільки синім китам. У групі біологи нарахували близько 150 китів. В останні роки популяція фінвалів в південній півкулі повільно, але неухильно зростає. І кити, яких ледь не знищив в XX столітті китобійний промисел, відновлюють чисельність після того, полювання на них була заборонено.

До 150 південних фінвалів були зняті з дрона командою BBC, що знімає фільми про дику природу. Вчені сприйняли це, як знак, що друга за величиною тварина у світі (після синього кита) – поступово відновлюється. Довжина фінвала досягає 22-24 метрів.

“Їх знищили до 1 або 2% від початкового розміру популяції, — говорить Хелена Херр з Гамбурзького університету, провідний автор дослідження, опублікованого в журналі Scientific Reports і присвяченого цій унікальній зустрічі людей з китами. – Залишалося щось близько пари тисяч тварин на всю південну півкулю”.

На кадрах з дрона видно, як фінвали, викидають величезні потоки повітря, коли спливають на поверхню, а птахи кружляють в небі над ними.

“Вода навколо нас кипіла, тому що тварини весь час підходили», – говорить Херр газеті The Gardian

Використовуючи дані своїх досліджень, автори статті підрахували, що в районі Антарктики може мешкати майже 8000 фінвалів.

Фінвали можуть жити приблизно до 70 або 80 років, за один раз у них народжується тільки одне дитинча, тому, за словами Герр, відновлення популяції було повільним процесом.

Міжнародний союз охорони природи тепер відносить фінвалів до категорії «вразливих» (а не «знаходяться під загрозою зникнення», як ще недавно) і оцінює світову популяцію в 100 000 особин. Більшість фінвалів проживають у північній півкулі.

Фінвал Guardian

Збільшення кількості китів може бути гарною ознакою здоров’я океану в цілому і навіть зусиль по боротьбі зі зміною клімату.

Кити харчуються багатим залізом крилем і залишають свої фекалії в поверхневих водах, повертаючи в океан поживні речовини, які сприяють зростанню фітопланктону, а це — основа морської харчової мережі. Подібно рослинам на суші, фітопланктон фотосинтезує, використовуючи сонячні промені, щоб перетворювати вуглекислий газ в енергію і кисень.

Хелена Херр називає фінгалів “інженерами екосистем”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button