Всесвіт

Комета, що пролетить повз Венеру викличе метеоритний дощ

Дослідники розповіли, що комета Леонарда пролетить поруч з Венерою на рекордно маленькій відстані. Причому спалахи від уламків небесного тіла можна буде побачити навіть із Землі.

Комета Леонарда викличе метеоритний дощ на Венері – це станеться через зближення небесного тіла з планетою. Офіційно воно називається C / 2021 A1, але також відома як комета Леонарда, її відкрили в січні 2021 року за допомогою інфрачервоної обсерваторії Маунт-Леммон в Аризоні. Те, що вона пролетить поруч з Венерою, дозволить вченим побачити комету на вечірньому небі — це можна буде зробити навіть за допомогою простого бінокля. При цьому орбіти планети і комети виявляться на відстані 50 000 км один від одного.

Дослідники можуть вкрай рідко спостерігати за кометою – для проходження повної орбіти їй потрібно близько 80 000 років. Далі небесне тіло продовжить свій шлях по внутрішній частині Сонячної системи. Приблизно 3 січня 2022 року вона опиниться в 92 млн км від сонця. Після цього з Землі її побачити буде не можна.

З огляду на густий покрив хмар Венери, для спостереження за метеоритним дощем на планеті потрібно перебувати на висоті 55-60 км над поверхнею, де температура і тиск схожі з земними. Про це розповів Пол Бірн, планетолог з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, який займається Венерою.

У Венери є тільки один орбітальний апарат: японський космічний апарат “Акацукі”. Але Земля, Венера і Сонце можуть розташуватися таким чином, що дослідники побачать слабкі спалахи від уламків комети навіть з нашої планети.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button