Земля

Під шельфовим льодовиком в Антарктиді знайшли 77 рідкісних живих організмів

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Current Biology, під шельфовими льодовиками Антарктиди мешкає набагато більше морської флори і фауни, ніж вважалося раніше.

Межа льодовика Туэйтса. Західна Антарктида. NASA

Незважаючи на те, що шельфові льодовики займають майже 1,6 млн км.кв, це одні з найбільш маловивчених місць на Землі. Життя в цих вічних темних, холодних і нерухомих середовищах проживання знімали на камеру, але збирали дуже рідко. Використовуючи гарячу воду, вчені з Інституту Альфреда Вегенера (AWI) та центру полярних та морських досліджень ім. Гельмгольца в Німеччині, пробурили дві свердловини глибиною 200 метрів в шельфовому льодовику Екстрема(Ekstrеm Ice Shelf) біля станції Ноймайер III. Вона знаходиться в південно-східній частині моря Венделла.

Зібрані під льодовиком фрагменти життя були «незвичайними і абсолютно несподіваними», відзначили вчені. Їх здивувало біорізноманіття зібраних зразків, адже їх зібрали за декілька кілометрів від відкритого моря. Фактично, життя під льодовиком було багатшим, ніж у деяких регіонах континентального шельфу, де є джерела світла і їжі.

Так, вчені виявили 77 видів рідкісних організмів, у тому числі моховинки Melicerita obliqua і черв’яки Paralaeospira sicula. Вчені не підозрювали, що вони тут мешкають. Радіовуглецеве датування останків померлих організмів допомогло визначити вік колонії. Стало відомо, що підлідне життя існувало вже 5 800 років тому.

“Відкриття стількох видів життя в цих екстремальних умовах – повна несподіванка. Це нагадує нам про те, наскільки унікальне морське життя Антарктиди,” – говорить Девід Барнс, морський біолог Британської антарктичної служби, провідний автор дослідження

Більшість виявлених видів харчуються мікроводоростями (фітопланктоном), однак ніякі рослини або водорості не можуть жити в цьому середовищі. “Велике питання полягає в тому, як ці тварини виживають і процвітають тут” — дивувалися вчені. Вони прийшли до висновку, що під шельфовим льодовиком повинно бути достатньо водоростей, які переносяться сюди з відкритої води, щоб живити місцеву харчову мережу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button