Всесвіт

Космічний зонд пролетів в 200 км від Меркурія (фото+відео)

Корабель місії BepiColombo здійснив друге зближення з найменшою планетою земної групи. Європейське космічне агентство опублікувало перший знімок, отриманий від зонда.

Зображення: ESA

Корабель Mercury Transfer Module місії BepiColombo сфотографував поверхню Меркурія після другого зближення з планетою. Знімок зроблений на відстані близько 920 км через п’ять хвилин після прольоту планет. В ЄКА відзначають, що в момент максимального зближення апарат знаходився над тіньовою стороною планети і не зміг зробити фотографії.

На зображенні видно великі ударні кратери та інші характерні геологічні особливості, пов’язані з тектонічною і вулканічною активністю. Дослідники відзначають, що поверхня планети містить сліди бомбардування кометами і астероїдами за 4,6 млрд років. Її аналіз допоможе заглянути в таємниці еволюції Сонячної системи.

Джерело: ESA / BepiColombo/MTM

У повідомленні ЄКА наголошується, що наукова камера з високою роздільною здатністю поки закрита захисним чохлом. Вона буде використовуватися під час основної місії, коли корабель вийде на орбіту Меркурія. Тому для створення зображень зараз використовуються три допоміжні камери. Вони можуть робити тільки чорно-білі знімки з роздільною здатністю 1024?1024 пікселів.

BepiColombo – спільна місія Європейського космічного агентства та японського агентства аерокосмічних досліджень. До складу місії входить відразу два дослідних модулі, які будуть працювати на різних еліптичних орбітах: Європейський модуль буде рухатися по внутрішній орбіті на висоті від 480 до 1 500 км, а японський зонд для дослідження магнітосфери — на висоті від 590 до 11 640 км.

Орбіти апаратів. Джерело: ESA / ATG medialab

Очікується, що місія розпочне наукову роботу в 2025 році. Щоб вийти на орбіту Меркурія, космічному кораблю потрібно зробити дев’ять обльотів планет: один на Землі, два на Венері і шість на Меркурії. Корабель стартував у жовтні 2018 року і сьогодні завершив п’ятий обліт.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button