Всесвіт

“Вебб” показав Нептун в несподіваному світлі: його можна переплутати з Сатурном

На зображенні “Вебба” чітко видно слабкіші пилові смуги Нептуна, не тільки яскраві вузькі кільця.

Космічний телескоп “Джеймс Вебб” космічних агентств США, Європи і Канади демонструє нові можливості. На цей раз він зробив перше зображення Нептуна. “Вебб” не тільки зафіксував найчіткіше зображення кілець цієї планети за більш ніж 30 років. Камери обсерваторії також показали крижаного гіганта в абсолютно новому світлі.

Згідно з блогом Європейського космічного агентства, найдивовижніше в новій фотографії “Вебба” – чітке зображення динамічних кілець планети. Деякі з них взагалі не спостерігали раніше, не кажучи вже про таку чіткість. Її не фіксували з моменту прольоту «Вояджера-2» в 1989 році. Нептун на новому знімку навіть можна переплутати з Сатурном.

Зображення NIRCam з коментарями

Також на зображенні “Вебба” чітко видно слабкіші пилові смуги Нептуна, не тільки яскраві вузькі кільця. Завдяки чудовому “зору” телескопа, їх побачили так близько до яскравої планети.

Нептун знаходиться в 30 разів далі від Сонця, ніж Земля і обертається в одній з найбільш тьмяних областей нашої Сонячної системи. На такій екстремальній відстані зірка настільки маленька і тьмяна на небі, що полудень на планеті схожий на тьмяні земні сутінки.

Ширококутний знімок Нептуна (зображення NIRCam)

Також на фотографії видно Тритон – супутник Нептуна та інші природні супутники планети.

Ця планета характеризується як крижаний гігант через хімічний склад її надр. У порівнянні з Юпітером і Сатурном, Нептун набагато багатший на елементи важче водню і гелію. Це добре видно по характерному синьому кольору Нептуна у видимому діапазоні довжин хвиль, викликаному невеликою кількістю газоподібного метану.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button