Наука

Кожен п’ятий страждає “загостреним почуттям справедливості”

Якщо ви бачите, що хтось порушує правила на роботі, чи готові ви зробити йому зауваження? Як показало дослідження, така пильність і почуття справедливості притаманне не всім.

Дослідження показало, що кожна п’ята людина регулярно стежить за поведінкою інших і карає тих, хто не дотримується правил! Ця риса зміцнює самоповагу людей, які так роблять.

Дослідники з Університету Іллінойсу Урбана-Шампейн, США, Університету Отаго, Нова Зеландія, і Університету Британської Колумбії, Канада, створили шкалу ідентифікації пильності (VIS) для оцінки людей з загостреним почуттям справедливості.

«Це люди, які вважають себе спостерігачами за навколишнім світом”, – сказав Фань Сюань Чен, автор роботи. “Їхні відповіді свідчать про те, що вони не проти покарати невинних, щоб утримати справжніх правопорушників, і готові знехтувати належною правовою процедурою».

На думку дослідників, нова шкала може бути корисна для відбору кандидатів в поліцію або армію, або при оцінці потенційних присяжних засідателів. Це також може бути використано при наборі персоналу для виявлення людей, які можуть спробувати вийти за рамки своїх повноважень.

Дослідження проводилося в Новій Зеландії, Індії та США, а також за допомогою онлайн-опитувань. Учасники самостійно заповнювали про себе анкету, а також науковці збирали відповіді від членів сім’ї та роботодавців.

Ті, хто найбільш ідентифікував себе як “лінчуватиля”, як правило, були екстравертами і вважали себе добрими і моральними. Ті, хто отримав високі оцінки за VIS, любили стежити за порядком, але також хотіли, щоб їх дії з відновлення справедливості та порядку були помічені і оцінені по достоїнству. Такі люди також не турбуються про покарання невинних людей заради правосуддя.

В цілому, кожен п’ятий повідомив про прагнення стежити за іншими людьми в своєму оточенні і карати тих, кого вони вважали правопорушниками.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button