Головна / Поради / Культурне життя Буковини

Культурне життя Буковини

Місто Чернівці можна вважати перлиною Буковинського краю, адже неймовірна краса природних ландшафтів, поєднання різних архітектурних стилів, багата культурна спадщина, атмосфера доброзичливості і толерантності приємно вражають кожного, хто завітає до цього міста. Історія міста сягає далекого минулого. На його території проживали й проживають люди різних національностей, віросповідань та політичних поглядів.  Навіть зараз у Чернівцях зберігається багатокультурність та різноманітний національний склад, що надає місту особливого колориту.

19-05-16-foto-600x398-1

Не мало значимим є те, що жителі Чернівців різних національностей,  завдяки повазі одне до одного та толерантності, сприяють підтриманню духу єдності в цьому місті. Культурне життя Чернівців є досить різнобічним і насиченим. У місті є багато музеїв, кінотеатрів, художніх шкіл, релігійних організацій, клубних закладів, театрів  та багато іншого. Тут знаходиться обласна філармонія й органний зал, де проводяться різноманітні концерти, літературно-мистецькі вечори. У Чернівцях діють культурні організації, серед яких можна виділити товариства румунської, польської та австрійської культур.

ФЕСТИВАЛІ В ЧЕРНІВЦЯХ

У Чернівцях регулярно проводяться різноманітні фестивалі, концерти та інші святкові дійства, що залучають буковинців та гостей міста до національної культури. Всесвітньо відомими фестивалями міста Чернівці є Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі», учасниками якого є представники різних країн Європи,  пісенний фестиваль «Червона Рута», що був започаткований в Чернівцях, і який був одним з перших в Україні, а зараз проводиться кожних два роки в різних містах. Одним з найпопулярніших фестивалів Чернівців є фестиваль Маланок, що проводиться з 2011 року, в ньому беруть участь колективи з різних регіонів України та з сусідніх держав.

Також одним з улюблених на західній Україні є фестиваль «Обнова-фест», що проводиться з 2008 року. Метою такого дійства є виховання поваги до свого народу, формування патріотизму через популяризацію національних традицій та обрядів, духовно-культурної спадщини. В Чернівцях проводяться також фестивалі кулінарного мистецтва, танцювальні, пісенні, поетичні, архітектурні, кінофестивалі. Зважаючи на це, можна сказати, що Чернівці є осередком духовного та культурного розвитку буковинців. Слідкувати за актуальними культурними подіями можна тут.