Поради

Лабораторні ваги

Точні та багатофункціональні потрібні, коли необхідно зважити речовини з малою вагою. Такий прилад є обов’язковим для аптек де роблять ліки та у ломбардах, де точність є запорукою успішності.

Професіональні ваги для лабораторій не роблять похибку, що перевищує 0,1 грама. Звісно ж річ йде про електронні аналоги. Механічні прилади перестали використовувати у кінці 20 сторіччя. Звісно, в деяких місцях вони збереглися, проте у новітніх лабораторіях їх не побачиш.

У електронних вагів є безліч переваг. По-перше, вони практичні. Ними просто користуватися, а налаштування проходить автоматично. Як результат вони стали незамінними у багатьох сферах промисловості. Зараз їх можна зустріти у таких ланках економіки:

 • фармакологія,
 • хімічна промисловість,
 • наукові лабораторії.

Для більшості приладів характерні такі функціональні особливості:

 • Процентне або пайове зважування. Завдяки цій функції можна з легкістю визначити кількість того чи іншого інгредієнту при сумарному підрахунку.
 • Точний підрахунок таблеток чи інших речовин для подальшого фасування. На практиці це працює наступним чином: для початку береться пробна партія. На її основі ваги визнають середню масу кожного елементу. Після цього можна зважити усю партію.
 • Підрахунок середнього результату. Мабуть, вам не раз у процесі зважування доводилися стикатися з речовинами, які є нестатичними або нестабільними. У такому випадку середнє арифметичне дозволить швидко провести зважування.

Як бачите сучасні моделі вагів дозволяють швидше та простіше робити зважування. Проте їх дійсний потенціал можна побачити лише при огляді конкретної моделі.

Огляд вагів ADT220

Це одна з найбільш функціональних моделей, яка уособлює у собі безліч технічних інновацій. Внутрішня система калібрування дає можливість використовувати пристрій як в лабораторії, так і на виробництві. Мало того, вона незамінна там, де потрібна легалізація.

За підтримку точності відповідає внутрішня система. За сам вимір магнітно-електронний датчик. Він забезпечує довгострокове функціонування пристрою. Одним із важливих достоїнств моделі є правильно підібраний дисплей, яким зручно користуватися. Клавіатура також досить зручна.

Функції ADT220 можна поділити на базові та додаткові. Перші йдуть по умовчанню. За усе інше треба доплачувати. В базовий функціонал входять:

 • Можливість роботи як з принтером, так і з комп’ютером. В системі залучений порт RS232C.
 • Зважування можна проводити у відсотках порівняно з загальною масою речовини.
 • Сумування складників та поштучний розрахунок.
 • Нуль виставляється на вагах автоматично.

Калібровка проходить автоматично. Користувачу не потрібно що не будь робити. На перший погляд цих функцій більш ніж достатньо для нормальної роботи. Проте у деяких умовах, наприклад, лабораторних можуть знадобитися додаткові можливості. Серед найбільш популярних:

 • Програма для визначання середніх, максимальних та мінімальних значень.
 • Фільтрація зовнішніх вібрацій. В дійсності це доповнення замовляють доволі рідко. Проте, коли мова йде про роботу на кораблі, літаку чи поїзді без неї не обійтись. Те ж саме можна сказати про заводи де від роботи основних агрегатів спостерігаються сильні вібрації.
 • Дозування. По іншому цю функцію називають порогом зважування.
 • Вимір сили.

В дійсності — це неповний перелік усіх додаткових можливостей, які можна отримати при користуванні ADT220, сам пристрій можна придбати за цим посиланням за знижкою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button