Фото

Лісові пожежі в Каліфорнії створюють гігантські “вулканічні” хмари

Каліфорнія зараз палає як пекло і пожежі створюють величезні пірокучеві хмари в результаті інтенсивного нагріву повітря від поверхні.

Жар від пожеж поширюється так сильно, що створює свої власні системи пірокучевих хмар, кожна висотою до 9 км. Ці хмари дуже ускладнюють боротьбу з пожежами.

Сильна спека викликає конвекцію, яка змушує повітряну масу підніматися дуже високо, викликаючи апокаліптичні хмари.

Звичайні хмари утворюються, коли сонце нагріває поверхню землі, змушуючи воду випаровуватися і підніматися в атмосферу, де вона охолоджується і конденсується в хмару.

Це відносно повільний процес в порівнянні з утворенням пірокучевої хмари, коли сильний жар величезної лісової пожежі випалює вологу з рослинності. Потім ця волога накопичується на частинках диму і швидко конденсується, піднімаючись вгору.

Пірокучеві хмари частіше спостерігаються над виверженнями вулканів, які виробляють багато пари. Якщо ви коли-небудь бачили зловісну хмару, що створює суху блискавку над вулканом, то це пірокучева хмара. Вони пофарбовані в чорний або темно-коричневий колір через вулканічний попіл, а ті, що утворилися в результаті лісових пожеж, зазвичай темно-сірі через дим і попіл.

Швидкість, з якою утворюються і змінюються пірокучеві хмари, в поєднанні з жаром від вогню, може привести до швидких і значних коливань температури в атмосфері, викликаючи непередбачувані і сильні вітри.

Вони можуть погіршити інтенсивність лісових пожеж і змусити їх рухатися або іншим чином поводитися непередбачуваним чином. І все це може поставити під загрозу життя пожежників і людей.

Однак, якщо вогонь досить великий, хмара може продовжувати рости і перетворюється в купчасто-дощову хмару, яка може викликати потужну грозову активність, а блискавки в свою чергу можуть викликати нову пожежу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button