Відео

Марс у в 360 градусному огляді ровера «Кьюріосіті» (відео)

Марсохід близький до завершення проходження найбільш важкої ділянки місцевості з моменту прибуття на Червону планету в 2012 році для дослідження кратера Гейла. На початку березня «Кьюріосіті» піднявся на горбисте, на яке впливають вітряні ерозії, плато Науклуфт біля підніжжя гори Шарп.

Раніше в цьому місяці ровер відобразив панорамні види з найвищих точок, досягнутих апаратом за час місії. «Кадри демонструють створені вітром текстури корінних порід в піщанику поблизу ровера і край кратера Гейла, який височить на віддалі», — повідомило НАСА у своїй заяві.

Наступна частина подорожі «Кьюріосіті» буде включати три місця, спочатку визначених в якості ключових напрямків. Вчені сподіваються, що одне з них допоможе їм краще зрозуміти, як довго умови на планеті могли підтримувати мікробне життя, якщо воно коли-небудь там існувало.

Скеляста поверхня плато викликала занепокоєння з приводу збереження коліс ровера в робочому стані по мірі переміщення. Але заступник керівника проекту Лабораторії реактивного руху NASA (JPL) Стів сказав, що колеса апарату перебувають під постійним контролем і, як очікується, не завадять йому досягти головних запланованих точок маршруту, незважаючи на накопичені тріщини і дефекти.

Кнопка «Наверх»
Закрыть