Здоров'я

Медики назвала 4 головні ознаки цирозу печінки

З усіх органів тільки печінка має здатність відновлюватися після значних пошкоджень. Однак, при цирозі регенерація тканин неможлива, через що медики назвали 4 головні ознаки виникнення хвороби.

Медики назвала 4 главных признака цирроза печени

Першою причиною для даного захворювання можуть стати вірусні гепатити В і С, а також зловживання алкоголем. При гепатиті С недуга з’являється в 97% випадків, а на ранніх стадіях розвитку вона себе не проявляє. Іноді можлива нудота і блювота, занепад сил, больові відчуття в правому підребер’ї. Також на шкірі може утворитися судинна сітка, тому медики рекомендують кожен рік обстежитися у всіх лікарів, робити загальний аналіз крові, сечі та УЗД органів черевної порожнини. Перша ознака спостерігається при аналізі крові — результати можуть показати знижений рівень гемоглобіну, тромбоцитів і лейкоцитів. У деяких ситуаціях це єдиний симптом цирозу печінки.

Також про проблеми говорять шкірні зміни, коли вона жовтіє, а на тілі видно судинні зірочки, червоніють долоні і підошви. Жінки можуть виявити у себе підвищений ріст волосся на тілі, а у чоловіків воно випадає. Багато пацієнтів після проходження УЗД помічають у себе збільшену селезінку. На останніх етапах хвороби у хворих виникає біль у правому підребер’ї.

Ще однією ознакою цирозу печінки став асцит, коли живіт надувається, стає круглим і великим, а на ньому точно видно серпанкові вени. Такий стан отримало назву у медиків «голова медузи».

Натхнення: dni24.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть