Здоров'я

Як правильно пити воду і скільки потрібно пити води в день?

Відомо, що воду потрібно пити. Вона допомагає організму функціонувати правильно і підтримує здоров’я в порядку. А скільки пити і коли і як?

Кількість і якість

Дослідження показують, необхідний добовий об’єм води у кожного свій. Його можливо дізнатися, множачи власну вагу (кг) на 30 гр.

При вазі до 55 кг потрібно вживати 55 * 30 г = 2100 мл некип’яченої води протягом доби. У разі якщо мова йде про літо.

У зимовий час інша норма: денна доза зменшується на чверть (і складе для ваги в 70 кг — 1575 г). У холодну пору року припустимо підігрів рідини і пити в теплому вигляді.

Воду необхідно пити всім, але особливо це слід робити при сильному забрудненні повітря і вживання неякісної їжі. Достатня кількість чистої води виведе з організму шлаки і токсини.

Споживати великі обсяги води слід обережно: заведено вважати, що це протипоказано людям, які страждають гіпертонічною хворобою та хронічною нирковою недостатністю.

При відсутності подібних недуг привчатися до рясного пиття рекомендується поступово. Почати можливо з мінімуму: 200-300 мл води. Далі організм адаптується і встановиться баланс між споживанням води і процесом сечовипускання, яке спочатку буде прискореним.

Користь приносить неспішна ранкова склянка води на голодний шлунок, яка заповнює невелике зневоднення, що настало за ніч. Добре, якщо вона кімнатної температури: нестача рідини в організмі тут же компенсується.

Вода, чиста і некип’ячена, є єдиним продуктом, який засвоюються безпосередньо шлунком. Соки та чаї — перетравлюються і потрапляють в кишечник. Там і відбувається їх засвоєння. Саме тому медики вважають воду кращим напоєм і для дітей теж.

Вода або їжа?

Нерідко виникає питання про погодження прийомів води і їжі. Під час їжі рекомендується пити небагато — не більш ніж половина склянки. Говорячи про значні обсяги води, згадують стародавній рецепт тибетських ченців:

— Бажаючі схуднути повинні пити воду перед прийомом їжі. Шлунковий сік розбавити водою і з’їдена їжа не затримається в шлунково-кишковому тракті надовго. Попередньо випита вода також сприятиме насиченню меншою кількістю їжі.

— Людям, що прагнуть залишитися при своїй вазі, слід вживати воду в процесі трапези.

— Пиття води після прийняття їжі рекомендується для набору ваги.

Спорт, спорт, спорт

Займаючись спортом, безпосередньо під час тренувань, а також до і після них, необхідно вживати воду, але в невеликих кількостях. Це ж стосується і інших фізичних навантажень. Варто розглянути варіант невеликої пляшечки (0,33 мл) і трубочки. Зручно для занять спортом і фітнесом.

Мінеральна вода вимагає попереднього випускання “газу”.

Приємного і корисного питного режиму!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button