Наука

Медитація зміцнила імунну систему

Вчені з’ясували, що інтенсивний медитативний ретрит здатний значно покращити роботу імунної системи. Вони прийшли до висновку, що медитація може відіграти важливу роль у лікуванні різних захворювань.

Image by Renata Hille from Pixabay

Позитивний вплив медитації на самопочуття людини задокументовано, але молекулярні механізми такого явища не до кінця вивчені. Щоб дізнатися про це більше, вчені з університетів Флориди, Піттсбурга (США) та інших наукових організацій провели дослідження за участю 106 чоловіків та жінок, середній вік яких становив 40 років.

У процесі експерименту всі вони займалися медитативними практиками. І у всіх кілька разів брали зразки крові: за п’ять-вісім тижнів до медитативного ретриту, безпосередньо перед його початком і за три місяці після завершення. Протягом восьми днів медитативних практик учасники дотримувалися веганської дієти і дотримувалися регулярного графіка сну. Сеанси медитації тривали по 10 годин на день і проходили у тиші.

Висновки вчених обнадіюють: через три місяці після завершення ретриту в учасників виявили сплеск активності 220 генів, що з імунітетом, зокрема 68 генів, що у так званої передачі сигналів інтерферону (білкова молекула, яка важлива для обмеження виникнення вроджених інфекцій та розвитку здорової вагітності, і навіть служить ефективним захистом від різних захворювань, включаючи рак, розсіяний склероз і навіть коронавірусну інфекцію).

Таким чином, вчені дійшли висновку, що медитація може відіграти важливу роль у лікуванні різних захворювань, пов’язаних із ослабленою імунною системою. Щоправда, вони попереджають: настільки тривалі медитативні ретрити доступні далеко не всім, тому про повсюдне застосування методу не йдеться.

Результати роботи опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button