Технології

Гібридний літак в 3 рази швидше вертольота, але спалює в 2 рази менше палива

Нова концепція літака об’єднує в собі високі льотні показники з можливістю приземлятися практично на будь-який вертолітний майданчик. При цьому, його швидкість в три рази більше ніж у вертольота, а витрата палива в два рази менше.

Vox розробляв свій літак з вертикальним зльотом і посадкою вже понад 30 років. Перші ескізи інженерів з’явилися ще в 1989 році. Через роки концепція перетворилася на реальний проєкт. Як повідомляє Robb Report, фінальна збірка літального апарату вже почалася. Представники Vox впевнені, що випробування почнуться вже в наступному році.

Основна мета розробників – створити літак підвищеної безпеки. При цьому він може літати в три рази швидше, ніж вертоліт.

“Наші літаки можуть рухатися на турбогвинтових швидкостях і приземлятися практично на будь-який вертолітний майданчик в світі —  розповів Robb Report Брайан Морган, головний операційний директор і виконавчий віце-президент з інженерних питань Vox. – Як і будь-який вертоліт, він забезпечує гнучкість і простоту переміщення з пункту в пункт, летить в два-три рази швидше, спалюючи на 50% менше палива».

Представник Vox розповів, як їх літальний апарат досягає такого рівня продуктивності. Все завдяки чотирьом турбовентиляторним двигунам, вбудованим в бічні крила. Вони забезпечують підйомну силу при зльоті і посадці. Окрема система заднього ротора створює пряму тягу. Інженери віддали перевагу конструкції з нерухомим крилом. Комбінація систем підйому і горизонтальної тяги забезпечують максимальну безпеку і надійність при переході від вертикального польоту до горизонтального.

Акумуляторні батареї забезпечують електродвигуни живленням близько восьми хвилин. Розробники відзначають, що цього цілком достатньо для зльоту або посадки. Під час горизонтального польоту батареї заряджаються і незабаром знову будуть готові забезпечити м’яку вертикальну посадку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button