Відео

Мерехтлива “нічна спіраль” в небі над Гаваями. Що це? (відео)

Як повідомляє Live Science, наприкінці минулого тижня телескоп Subaru зняв відео “літаючого виру” через пару годин після того, як ракета Falcon 9 компанії SpaceX запустила секретний американський супутник-шпигун. Ця спіраль у небі, ймовірно, була спричинена скиданням палива після спуску з орбіти верхньої ступені ракети. Після цього ступінь згоріла в атмосфері Землі над Тихим океаном.

SpaceX запустила секретний супутник 17 квітня з бази космічних сил Ванденберг в Каліфорнії. Ось як виглядав “вир” у небі:

Згідно з сайтом SpaceWeather.com, на відео, знятому камерою Subaru-Asahi Star Camera, “показана характерна спіраль, викликана скиданням палива після виходу з орбіти верхнього ступеня Falcon 9, яка була зведена з орбіти над Тихим океаном відразу після закінчення 1-го обороту”.

“Subaru-Asahi Star Camera” – це пряма трансляція нічного неба, яка проводиться спільно з японським виданням Asahi-Shimbun і телескопом Subaru, керованим Національною астрономічною обсерваторією Японії. Восьмиметровий телескоп Subaru розташований на сплячому вулкані Маунакеа на острові Гаваї на висоті близько 4 тисяч метрів над рівнем моря.

“Зоряна камера” працює цілодобово і без вихідних – будь-який бажаючий може заглянути в пряму трансляцію і подивитися на небо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button