Поради

Методи підвищення продуктивності на робочому місці аграрного сектора

Продуктивність праці робітника безпосередньо впливає на розвиток підприємства та зміцнення економіки країни. Збільшення продуктивності праці – це зменшення затрат на виробництво однієї одиниці товару. Тобто, ситуація, коли один робітник за умовну годину виробляє не 5, а 10 деталей, не збільшуючи інтенсивності своєї роботи. 

Підвищення рівня продуктивності праці як економічний інструмент

Підвищення рівня продуктивності праці в аграрному секторі допомагає збільшити обсяги виробництва продукції, економлячи людський ресурс. Це призводить до зменшення потреби у використанні живої сили, скорочення робочого дня та їх кількості у тижні. Працівники підприємства отримують більше вільного часу, котрий можуть використати, наприклад на гру в ігрові автомати. У них з’являється час на пошук надійного майданчика та отримання бездепозитні бонуси за реєстрацію. Продукція компанії стає більш доступною, адже через скорочення витрат на оплату праці зменшується і ціна виробу. 

Позитивним наслідком збільшення продуктивності праці є збільшення рентабельності. Підприємство випускає більше продукції, витрати на її виробництво стають меншими, загальний прибуток збільшується.

Як збільшити продуктивність праці на агропідприємства

Є кілька шляхів покращення продуктивності праці на підприємствах аграрного сектору:

 • Зростання врожайності рослин або продуктивності тварин без збільшення інтенсивності праці;
 • зростання загальної врожайності та продуктивності з одночасним зменшенням трудових затрат;
 • збільшення загальної врожайності та продуктивності разом зі збільшенням трудових затрат (за умови, що прибуток від реалізації продукції вищий за трудовитрати);
 • зниження трудових затрат без збільшення врожайності та продуктивності;
 • зниження кількості продукції зі зменшенням трудових затрат.

В аграрному секторі збільшення продуктивності праці напряму залежить від: 

 • Урожайності культур, 
 • природно кліматичних особливостей регіону 
 • технологічного устаткування на підприємстві. 

Важливим фактором є і психоемоційний стан робітників та рівень їх кваліфікації. Гарна психологічна атмосфера в колективі, матеріальна зацікавленість працівників, хороші умови праці та дотримання основ безпеки на виробництві сприяють збільшенню продуктивності робітника. 

Не варто забувати та про організацію процесу виробництва в цілому. Адже від підбору кадрів та суворих правил поведінки теж залежить продуктивність. Гарне керівництво, чітко окреслені посадові обов’язки та розумний контроль допомагають оптимізувати процес праці та зменшити час на виробництво однієї одиниці продукції.

З цього всього можна зробити висновок, що продуктивність праці на агропідприємстві збільшується завдяки:

 • збільшенню обсягів продукції;
 • збільшенню обсягів праці;
 • комплексному впливу на виробництво: нормалізація психоемоційний клімат в колективі, поліпшенню умов праці, впровадженню інноваційних технологій.

Подібні принципи працюють для офісних робітників, а також працівників інших виробничих секторів. 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button