Поради

Правила купання в ополонці на Водохреща

Чимало людей щиро вірять, що вся вода в період Хрещення отримує цілющу силу, а купання в купелі в цей час може бути дуже корисно. Однак важливо пам’ятати, що там, де підготовлена і загартована людина без проблем і навіть із задоволенням зануриться в крижану ополонку, у новачка в цій справі можуть серйозно загостритися наявні захворювання, розвинутися застуда з ускладненнями або з’явитися проблеми з серцем. Про що слід пам’ятати, вперше вирушаючи на купання на Водохрещу – читайте далі.

Вибір відповідного місця

Щоб провести своє перше занурення максимально комфортно і безпечно, необхідно серйозно підійти до вибору місця. Кращий варіант – ополонку під контролем фахівців-рятувальників. В ідеалі вона повинна бути:

• організована заздалегідь;
• схвалена фахівцями;
• комфортної глибини;
• мати огорожі.

Теплий одяг

Фахівці рекомендують після виходу з води спочатку закутатися в теплий халат або рушник, і зробити кілька легких фізичних вправ. І тільки після цього варто надягати на себе теплий і сухий одяг. Змінний комплект краще брати такий, який можна надіти досить швидко.

Розминка перед зануренням

Щоб організм був підготовлений до занурення в крижану воду, спочатку слід трохи розім’ятися: помахати руками, пострибати, трохи поприсідати і зробити декілька нахилів. При цьому дуже важливо, щоб тіло не встигло спітніти.

Також за пару годин до купання варто добре поїсти, щоб, опинившись в ополонці, у організму вистачило енергії на зігрівання і перероблення сильного стресу.

Занурення з головою – не для всіх

Три рази зануритися з головою, безумовно, – важлива традиція, але це не означає, що абсолютно всі зобов’язані її дотримуватися. При зануренні голови в крижану воду судини мозку сильно звужуються. І якщо досвідчений «морж» зануриться під воду три рази і отримає одне задоволення від цього, то ось людина менш підготовлена може відчути різке і сильне нездужання, а трохи пізніше захворіти.

Різкий приплив сил

Багато людей, особливо новачки, стикаються з різким емоційним підйомом і припливом сил після того, як вони поринули в крижану воду. Але важливо розуміти, що подібна ейфорія – ефект складних реакцій всередині організму, який піддався сильному стресу.

Фахівці радять досвідченим любителям водохресних ополонок залишатися у воді не більше, ніж на 1 хвилину. Для новачків має бути досить і 10-20 секунд. Ні в якому разі не варто чекати, коли на тілі з’являться мурашки або почне морозити, оскільки це вже показник переохолодження.

До речі, на сайті Онлайн Гід можна знайти багато цінних порад експертів щодо зміцнення здоров’я.

Зігрівання після ополонці

Вийшовши з ополонки, слід відразу ж:

• накинути теплий халат або товстий рушник;
• пробігтися або зробити пару фізичних вправ;
• добре розтерти сухим рушником;
• швидко переодягнутися в сухий комплект одягу;
• випити що-небудь гаряче, але не алкогольне.

Проблеми зі здоров’ям

Якщо людина знає, що у неї тепер є хронічні або інші захворювання, при яких купання в крижаній воді строго не рекомендуються, від походу до ополонки краще утриматися.

Алкоголю – ні

Перед водохресними купаннями строго заборонено вживати алкоголь. Спиртні напої будуть зігрівати організм протягом приблизно пів години, після чого почнеться зворотний ефект, що збільшить шанси переохолодження і хвороби.

Що говорить інтуїція

Кожній людині важливо вміти прислухатися до себе – якщо організм всіма силами натякає, що не варто занурюватися в воду при мінусовій температурі, то, можливо, від ідеї все ж краще відмовитися. Щоб зменшити ймовірність такого події, до водохресних купань можна починатися готуватися заздалегідь.

Моральний настрій

Для занурення в ополонку важливо не тільки загартувати свій організм, але і підготувати себе до цієї процедури морально.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button