Фото

MRO сфотографував потенційні місця для посадка Starship

Під час вивчення серпневого релізу зображень, зроблених встановленої на борту апарату MRO камерою HiRISE, письменник-фантаст Роберт Ціммерман звернув увагу на кілька знімків, які мають наступну назву: «Можливі посадкові місця для SpaceX Starship» (Candidate Landing Site for SpaceX Starship).

Ще в 2017 році SpaceX оголосила про те, що у співпраці з NASA приступить до пошуку можливих місць для посадки космічного корабля Starship. Однак публікація знімків HiRISE є першим підтвердженням того, що компанія дійсно вже веде роботу в даному напрямку. Крім того, вони дозволяють оцінити, на чому зараз зосереджено увагу фахівців SpaceX.

MRO сфотографировал потенциальные места для посадка Starship

MRO сфотографировал потенциальные места для посадка Starship

MRO сфотографировал потенциальные места для посадка Starship

В цілому, було опубліковано сім знімків, на яких зображені шість можливих місць для посадки SpaceX. П’ять з них розташовані на стику Amazonis Planitia і Arcadia Planitia — рівнинних ділянок у помірних широтах північної півкулі Марса. Зібрані автоматичними станціями дані вказуються на те, що тут є поховані льодовики. Вони могли б стати джерелом палива для Starship і води і кисню для їх екіпажів. Також варто відзначити, що всі ділянки відрізняються плоским рельєфом, мають достатньо місця для будівництва поселення і розташовані в низинах, де атмосферний тиск вище. А це означає, що люди будуть отримувати дещо менші дози опромінення, ніж при посадці у високогірних регіонах.

MRO сфотографировал потенциальные места для посадка Starship

Шоста ділянка також розташована в помірних широтах північної півкулі Марса, але на іншій стороні планети, в районі Phlegra Montes. Вважається, що в цьому регіоні також знаходяться масивні підповерхневі поклади водяного льоду. Водночас, він відрізняється більш складним рельєфом, ніж інші досліджувані SpaceX локації.

MRO сфотографировал потенциальные места для посадка Starship

Зрозуміло, на даний момент мова йде виключно про вивчення перспективних ділянок. Навіть при ідеальному виконанні робіт над проєктом Starship, пройдуть ще багато років, а то і десятиліття, перш ніж корабель дійсно зуміє доставити людей на Марс. Одночасно, сам факт того, що фахівці SpaceX вже склали список з можливих місць посадки, свідчить про серйозний настрій і впевненості в успішному вирішенні поставленого завдання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button