Всесвіт

На краю Чумацького Шляху можуть блукати чорні діри-вигнанці

За даними нового моделювання, величезна кількість надмасивних чорних дір-вигнанців може блукати по Всесвіту. На краю Чумацького Шляху знаходяться 12 таких гігантів.

Чорна діра (кадр з к/ф «Інтерстеллар»)

Астрономи вважають, що більшість галактик формуються навколо надмасивних чорних дір. Гігантські гравітаційні об’єкти в мільйони й мільярди разів масивніше Сонця, діють як якоря для довгих шлейфів газу, пилу, зірок і планет, які обертаються навколо них по орбіті. Ближче до чорних дірок цей матеріал швидше рухається по спіралі й нагрівається, утворюючи акреційний диск. Він живить чорну діру і виробляє те саме випромінювання, яке робить її видимою.

Зазвичай маса цих чорних дір «цементує» їх в центрах галактик, які повільно обертаються в скупченнях. Але іноді величезна сила – наприклад, зіткнення двох галактик – може виштовхнути центральну надмасивну чорну діру і змусити її блукати по Всесвіту. Порушення процесу злиття чорних дір теж призводить до того, що одна з них стає «блукає».

Щоб оцінити, як часто це відбувається, астрономи провели серію симуляцій, які враховують всі відомі характеристики і «правила поведінки» чорних дір. Мета – простежити, як їх орбіти розвиваються протягом мільярдів років.

Моделювання передбачило, що часті галактичні зіткнення в ранньому Всесвіті між подією Великого вибуху близько 13,7 млрд років тому і 2 млрд років тому породили досить «космічних мандрівників». Їх кількість перевищує число зафіксованих в центрі галактик надмасивних чорних дір. Дослідження показало, що на околиці Чумацького Шляху знаходиться як мінімум 12 таких блукаючих об’єктів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button