Всесвіт

Подивіться на повільно вмираючу галактику, яка втратила майже весь газ і пил

Європейське космічне агентство (ЄКА) зробило дивовижний знімок вмираючої галактики за допомогою космічного телескопа Хаббла.

Відомо, що багато галактик мають величезні спіралі навколо рук, що згинаються в круглу форму; але NGC 1947, так називається галактика, втратила майже весь газ і пил зі своїх кінцівок, і стала схожою на пучок космічної хмари.

Слабкі залишки цих спіралей все ще можна побачити на зображенні, але без матеріалу для утворення нових зірок малоймовірно, що галактика проіснує набагато довше – в кінцевому підсумку вона все ж зникне.

Взагалі кажучи, галактиці потрібен якийсь час, щоб померти. Наприклад, Чумацький Шлях буде залишатися активною, принаймні, мільярди років через оточуючі його карликові галактики. Вони зливаються з нашою і живлять її свіжими зірками, а також воднем.

ЕКА зазначає, що NGC 1947 була виявлена майже 200 років тому, вона плаває в космосі на відстані приблизно 40 мільйонів світлових років від Землі, і її можна побачити тільки в південній півкулі в сузір’ї Золота Риба.

Подивіться на повільно вмираючу галактику, яка втратила майже весь газ і пил

Загибель галактики – вражаюча, але, як правило, рідкісна подія. У січні цього року астрономи спостерігали, як галактика ID2299 щорічно втрачає газ в кількості 10 000 Сонць, створюючи зірки швидше, ніж наша галактика Чумацький Шлях. Але без можливості поповнити цей матеріал вона в кінцевому підсумку згасне сама.

Нещодавно були виявлені і інші своєрідні галактики. Наприклад, НАСА повідомило про галактику, яка викидається кожні 114 днів. Можливо, це відбувається через існування надмасивної чорної діри в центрі зоряного скупчення, що поглинає обертову гігантську зірку.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button