Всесвіт

На супутнику Сатурна є подібний земному вируючий океан

Вчені з Каліфорнійського технічного інституту з’ясували, що в океанах супутника Сатурна, Енцелада, є бурхливі течії, дуже схожі на земні.

Енцелад – супутник Сатурна, що відрізняється правильною кулястою формою. Він найбільший в ряду внутрішніх супутників, а віддаленість його від планети становить 237 тис. км.

Супутник покритий суцільним шаром льоду. Довгий час вважалося, що він промерз до основи і являє собою неживу крижану кулю.

Океан на Енцеладі майже не схожий на земний. Земні океани неглибокі, близько 3,6 км, він не повністю покриває нашу планету і має різну температуру. А у нього, мабуть, океан охоплює земну кулю повністю: його глибина не менше 30 км і охолоджується він у верхній частині, поблизу крижаної оболонки, а нагрівається внизу теплом від ядра.

Однак океани Енцелада і Землі мають і спільне: вони солоні. І як показали результати нової роботи, коливання солоності можуть служити рушійними силами для циркуляції води як на Енцеладі, так і на Землі. Інакше кажучи, і там, і там відбуваються сильні течії.

Зараз неясно, чи є на Енцеладі життя. Вона дуже далеко від Сонця, але через внутрішній геотермальній нагрів може мати хемосинтетичні харчові мережі, аналогічні тим, які зустрічаються навколо гідротермальних жерл в глибоких темних океанах Землі. Якщо в океанах Енцелада ховається життя, висновки команди можуть допомогти нам з’ясувати, де її знайти.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments